Окупанти визначили порядок проведення типових радянських лінійок з нагоди початку навчального року на понеділок 2 вересня. Заходи планують проводити в холах, актових або спортивних залах шкіл для учнів 1, 9 і 11 класів. Інші учні одразу матимуть заняття у своїх класах.
Окупаційні адміністрації та представники фсб особливо занепокоєні зростом активності молодіжного підпілля у Криму. Саме тому був обраний такий формат заходів, який дасть окупантам можливість провести додаткові перевірки учнів. Співробітники фсб та охоронні фірми, що були залучені до нагляду за учнями отримали вказівку провести додаткові огляди учнів перед початком заходів.
Також початок навчального року чергова нагода для спецслужб ворога здійснити можливі провокації з метою звинувачення Сил оборони України та української влади. Російські спецслужби вже неодноразово продемонстрували, що коли кремлю необхідне виправдання до чергового акту агресії, або ж мобілізації власного суспільства до лав окупаційного війська, вони ладні інсценувати терор.
Центр національного спротиву закликає батьків школярів та студентів ухилитись під будь-яким приводом від участі в офіційних заходах. Не наражайте життя та здоров’я ваших рідних на можливі провокації ворога.
Зауважимо, в новому навчальному році внесено доповнення до шкільних правил — учням заборонено користуватися мобільними телефонами.
Таким чином росіяни намагаються унеможливити відео та аудіо фіксацію тих тем, які будуть обговорюватись з учнями. Припускаємо, що вилучені в учнів телефони піддаватимуться перевірці представниками спецслужб.
Основну увагу окупанти приділяють тому, які інформаційні ресурси відвідує молодь, в тому числі канали у месенджерах. А також чи наявні контакти з громадянами на вільній території України.
Нагадаємо, що в російську “освітню” програму було внесено “Сім’єзнавство” (Семьеведение) для 5-9 класів, також шляхом виключення занять з “Основ безпеки життєдіяльності” збільшено години “Основи безпеки і захисту “родіни”” з модулем “Основи військової підготовки”. На дисципліні “Трудове навчання” учнів змушують робити спорядження для окупаційних військ — сітки, пальники та вчитимуть збирати БпЛА.
На виховних бесідах, які загарбники називають “розмовами про важливе” (“разговорами о важном”) вчителі намагаються нав’язати кремлівські інтерпретації подій, навколо війни та ситуації у світі. Так противник має намір нівелювати міжособистісне спілкування мешканців ТОТ з українцями на вільній території.
Збільшується кількість заходів за участю військових та силовиків, які пропагують російську війну серед учнів. Також кремлівське міністерство освіти неодноразово заявляло про залучення ветеранів війни до лав вчителів у школах, а також як охоронців освітніх закладів.
Окрім прямих обов’язків за цими посадами, такі ветерани також повинні виявляти учнів антивійськовими та проукраїнськими настроями. Після чого вони підпадають під посилений нагляд, а з їх батьками проводяться додаткові бесіди.
Центр національного спротиву закликає провести бесіди з дітьми вдома, та натомість повідомляти щодо вчителів, які працюють на ворога, а також нові заходи з мілітаризації освітніх закладів.