Пушилін відвідав хімічний технопарк в Узбекистані

23 квітня 2024 року – так званий “глава ДНР” денис пушилін був присутній у складі російської делегації в Узбекистані, де вони відвідали хіміко-індустріальний технопарк “Чирчик” у Ташкентській області. Цей візит викликає ряд запитань щодо його справжньої мети.

Чирчикський технопарк — суто російський бізнес-проєкт на території Узбекистану. Створений у 2021 році за посередництва очільників республіки татарстан, які вели перемовини з урядом Узбекистану. Як аналог вони репрезентували технополіс “Хімград” (м.казань, респбліка татарстан, рф). Діє в режимі вільної економічної зони, пропонуючи резидентам значні пільги. Офіційно має на меті стимулювати розвиток хімічної промисловості в Узбекистані. Та фактично будівництво парку почалось у 2022 році та є частиною стратегії рф з обходу міжнародних санкцій. Певні об’єкти промисловості, росія намагається розмістити у країнах Центральної Азії, де ті позиціонуватимуться як місцеві резиденти. Використовуючи їх як “прокладки”, кремль зможе й надалі отримувати валютні надходження.  

Включивши гауляйтера ТОТ Донецької області в склад російської делегації, яка відвідала російський промисловий об’єкт на території Узбекистану кремль намагається поступово легалізувати своїх ставлеників на ТОТ. Буцімто їх сприймають як легітимних представників “приєднаних” до росії територій, відповідно легітимізують захоплені території.

По материнській лінії цей колаборант має коріння з Узбекистану. Проте розрахунок на теплий прийом такого “земляка” провалився. В усіх місцевих медіа не було жодної згадки про присутність у делегації д. пушиліна, а сам факт цієї події був поданий побіжно. Разом з тим новину про цей візит подавали як обмін досвідом та потенційну можливість залучення інвестицій з Узбекистану до реалізації проєктів на ТОТ. Не виключено, що російська делегація також шукає варіанти залучення трудових мігрантів для реалізації цих проєктів.

Російська окупаційна адміністрація на ТОТ Донецької області активно пропагує “світле майбутнє”, зокрема плани створення на базі зруйнованого заводу “Азовсталь” екотехнопарку. Де нібито планується розташувати нові виробництва та наукові центри. Цей проєкт є частиною ширшої стратегії окупантів, спрямованої на пропаганду “відновлення” економіки окупованих територій та стирання пам’яті про те як виглядало життя у цих населених пунктах до російської окупації.

Важливо зазначити, що “Азовсталь” – це не просто промисловий об’єкт. Це символ українського спротиву російській агресії. Використання території заводу для “екотехнопарку” окупантів буде черговим актом знущання над пам’яттю загиблих захисників Маріуполя. Міжнародна спільнота повинна засудити плани окупантів щодо “технопарку” на “Азовсталі” а також вжити заходів щодо таких схем обходу агресором міжнародних санкцій.

Центр національного спротиву закликає надавати інформацію щодо дій окупантів на ТОТ та появи груп іноземців. Збережемо разом пам’ять про героїчну оборону Маріуполя.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.