Управлінська вертикаль РОА на ТОТ створює детальні переліки з даними українських дітей, яких використовують для потреб російської влади. Йдеться не лише про ті «департаменти» окупаційних адміністрацій, які «профільно» займаються дітьми та молоддю, але й про підрозділи, які нібито не мають до цього прямого стосунку.
Списки потрібні для відбору дітей до перевезення в рф і їхнього залучення до пропагандистських заходів, які курує марія львова-бєлова та її родина (на львову-бєлову видано ордер на арешт міжнародного суду в Гаазі саме за підозрою в депортації дітей). Крім того, дітей ранжують за принципом їхньої «надійності» для окупантів.
До центру національного спротиву потрапили документи Олесі Анатоліївни Рижкової. Це мешканка Джанкоя (Крим), давня колаборантка, яку нині відрядили для роботи на ТОТ Запорізької області. Вона працює юристом у «департаменті житлово-комунального господарства» РОА Мелітополя.
Зокрема, маємо таблиці з переліком особистих даних понад 300 українських дітей з окупованих територій. У ньому також вказують вік, місце навчання дітей, телефони та імена батьків.
ЦНС публікує окремі зображення з таблиці без указання повних особистих даних дітей та їхніх батьків.
Особливістю таблиці є те, що деякі елементи забарвлені у зелений, жовтий або червоний кольори. Жодних пояснень саме такій кольоровій гамі у таблиці немає. Проте у низці випадків хтось залишає коментарі обабіч. Наприклад, на зображенні вище у графі з червоним кольором є припис російською «очень внимательно!».
Такі коментарі залишають не скрізь, але детальне вивчення наявних дає змогу припустити, що це своєрідні «рейтинги надійності». Зелений, схоже, означає високу надійність для окупантів. На зображенні вище біля одного з «зелених» указано «спортсмен, молодец». Біля «жовтого» вказано «держать на учете», а «червоний» – «склонный к политике».
Також із таблиці зрозуміло, що якщо підліток «любит укр.музику» – то це вже привід пильно за ним спостерігати.
Якщо підліток «подвержен влиянию» (невідомо чиєму) – то це хороша ознака, а от «явное неприятие» (також незрозуміло чого) – привід для особливого занепокоєння.
У таблиці можна простежити ще кілька ознак напряму роботи окупантів. До неї занесено дані про дітей і підлітків різного віку – від 10 до 17 років. Однак кольори і коментарі додають до даних підлітків переважно старшого віку – від 15 років і вище.
Також із таблиці видно, що її наповнюють різні люди, адже формат даних не однаковий – хтось пише великими літерами, а хтось малими. Зустрічаються різні шрифти. Хтось вказує дати народження дітей, а хтось клас школи.
«Много говорит» для окупантів уже ознака ненадійності.
Частина таблиці наприкінці свідчить, що її продовжують наповнювати, адже інформації стає менше, а загадкові коментарі та кольори взагалі майже зникають. Це ж дає привід припустити, що коментарі і кольори можуть додавати інші люди, ніж ті, які вказують персональні дані про дітей.
Зауважимо, також дітей використовують для створення чисельних піар-сюжетів про успіхи тих чи інших представників кремлівського режиму, які «опікуються дітьми» з ТОТ України.
Закликаємо батьків на окупованих територіях бути уважними до спілкування з їхніми дітьми представників РОА. У разі можливості – не надавати згоду на пропозиції вивезти дітей «оздоровитися». Якщо це все ж неможливо, то просимо інформувати про подібні випадки на чат-бот «Спротиву» або на інші канали зв’язку з Силами оборони.
Усі такі факти слугуватимуть додатковим доказом злочинів російських окупантів та колаборантів. При цьому нагадуємо, що ключове – це безпека ваша і ваших дітей, яка має бути пріоритетом.