Росія не покидає планів захоплення контролю над Західною Африкою

Військово-політичне керівництво росії приділяє чимало зусиль для розширення своєї присутності на Африканському континенті. Зокрема до червня ц.р. кремль має намір сформувати свій “африканський експедиційний корпус”.

В той час коли у війні проти України росія використовує мобілізованих та в’язнів, частину своїх кадрових військ росія виділяє для відрядження в країни Західної Африки. Дану програму курує гру гш зс рф, яке сформувало на базі 45-ї бригади спецпризначенців десантних військ тренувальний центр у підмосковній кубінці. Надалі планується його переміщення на південь росії у Краснодар звідки їх літаками перекидатимуть в Африку. Забезпечення здійснюватиметься морським шляхом через порт Новоросійська. 

Комплектування цього корпусу буде здійснюватися шляхом рекрутингу контрактників із російських військових та силових підрозділів, а також бойовиків з приватних військових компаній.

Зокрема, у березні росія має намір скерувати першу партію таких легіонерів у Того для підтримки місцевого диктатора Фора Гнассінгбе. Цей контингент здійснюватиме посилену охорону під час проведення парламентських та місцевих виборів, щоб вони пройшли таким чином як вигідно Ф. Гнассінгбе, який узурпував владу у 2005 році.

Також росія має намір створити військово-морські бази на узбережжі Того задля подальшого забезпечення потреб свого контингенту. Ці бази забезпечуватимуть вивезення критично-необхідної сировини з країн де буде розгорнута діяльність корпусу.

Інша група сформована з членів однієї з російських ПВК, який здійснює охорону хунтиста у сусідній Буркіна Фасо Ібрагіма Траоре. Розширюється плацдарм у цій країні, щоб перетворити її на логістичний хаб “Північ-Південь” від Лівії до Того.

Ще одну базу росіяни хочуть створити у Лівії де вони активно підтримують режим Халіфа Хафтара. Вони планують закріпитися в порту Тобрук та розширити свою присутність на авіабазі Аль-Джуфра. 

Загалом росія планує закріпитись у країнах Сахелю це такі країни як Лівія, Нігер, Малі, Буркіна-Фасо, Того, а також Центральноафриканська республіка де раніше активно діяли пвк “вагнера”. Місце розміщення майбутньої бази не розголошується, але вона однозначно буде там сформована.

Такий стрімкий зріст присутності на Африканському континенті росії, а також Китаю має на меті втягування цих країн у союз антидемократичних сил.

Африканський корпус, невипадково називається аналогічно з експедиційним корпусом Третього Райху. Це одна з нереалізованих мрій російських імператорів, а пізніше радянського союзу — обзавестися колоніями на Африканському континенті. Діючий в росії путінський режим все гірше маскує реальне джерело свого натхнення для своєї експансійної політики. Путін має намір заручитись підтримкою африканських диктаторів яким він пропонує орендувати свою гвардію, а навзаєм отримує ресурси з цих країн та надання майданчиків для російської проєкції сили в цьому регіоні світу. 

Як бачимо, росія на тлі неспроможності міжнародного співтовариства адекватно засудити її експансивну агресивну політику, налагодила експорт послуг “зелених чоловічків”. Диктатори усього світу матимуть змогу замовити послуги “правильного супроводу” під дулом автоматів виборців до дільниць для імітації псевдоволевиявлення. Така їх співпраця генеруватиме чергові хвилі мігрантів у країни ЄС та посилюватиме світоглядний розрив між населенням цих Африканських країн та демократичного світу.

Також росія продовжує вербувати найманців для свого війська у цих країнах, обіцяючи їм високі статки та вигоди. Проте потрапивши в росію, вони використовуються як масовка у “м’ясних штурмах” російських військ наряду із загонами “шторм z”.
Центр національного спротиву закликає повідомляти про факти виявлення участі іноземців у війні на боці рф. Ваше повідомлення дозволяють своєчасно виявити методи залучення таких найманців та припинити їхнє вербування до лав окупаційного війська.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.