Росіяни блокували можливість евакуації цивільного населення на ТОТ після підриву ГЕС

В населених пунктах на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини сотням людей заблокували можливість евакуюватися.

Олешківська громада одна з найбільш постраждалих внаслідок чергового російського злочину. При чому росіяни вчиняють злочин тричі – перший раз, окупувавши громаду у 2022 році. Вдруге – підірвавши дамбу Каховської ГЕС, що призвело до суттєвих руйнувань громади та жертв. Втретє – коли не надають допомогу постраждалому мирному населенню, хоча зобовʼязані це робити відповідно до Женевських конвенцій.

За повідомленнями людей, що змогли евакуюватися із зони лиха на контрольовану Україною територію, окупанти ввели 20-денний карантин, що ускладнює доступ до міста Олешки. 

За межі міста загарбники не випускають без російського паспорта. Отримати його можна лише в окупованому Скадовську, до якого потрапити неможливо. 

Фіксуються випадки розстрілу тих, хто намагався евакуюватись. Російські військові на човнах патрулюють місто, ігноруючи людей і тварин, що тонуть або сидять на дахах будинків.

За інформацією отриманою від партизанської мережі на ТОТ Херсонської області, окупаційна адміністрація на чолі з володимиром сальдо свідомо вводили населення в оману щодо наслідків підриву Каховської ГЕС та не проводили масову евакуацію.

Сальдо запевняв, що у тотальній евакуації немає потреби, сповіщення про небезпеку в Голій Пристані, Кардашинці, Залізному порті та інших населених пунктах було здійснено через добу після руйнування ГЕС, за умови, що критичний рівень води в зоні підтоплення досягнув відмітки у 10-12 метрів, і величезна кількість людей опинилась в безвихідній ситуації без питної води, харчів, медичної допомоги та можливості евакуюватись.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.