Росіяни де-факто взяли населення тимчасово окупованих територій в полон

Окупанти з 20 жовтня вводять на території тимчасово окупованих територій України “воєнний стан, що де-факто передбачає взяття мешканців в полон.

Росіяни й досі продовжують називати свою загарбницьку війну проти України – “спеціальною воєнною операцією”. Та тим не менш, головний окупант ввів “Воєнний стан” на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонських областей. Він передбачає:

 • Заборона на вільний виїзд громадян за межі ТОТ;
 • Евакуацію об’єктів господарського, соціального та культурного призначення, а також тимчасове відселення мешканців у безпечні райони;
 • Введення особливого режиму в’їзду та виїзду на територію, а також обмеження свободи пересування нею;
 • Залучення громадян до виконання робіт для потреб оборони, ліквідації наслідків застосування “противником” зброї, відновлення об’єктів економіки;
 • Вилучення необхідного для потреб “оборони” майна в організацій та громадян з подальшою виплатою державою його вартості;
 • Введення військової цензури у сфері комунікацій, а також контролю за телефонними переговорами.

Фактично ж, це “легалізація” ворогом тримання населення України в полоні, а саме:

 • мародерство державного та особистого майна;
 • заборона виїжджати на підконтрольні Україні землі;
 • заборона вільно пересуватись на ТОТ й паспортний контроль;
 • репресії;
 • примусова праця на ворога.

Все це й раніше вже було на тимчасово окупованих територіях, але не мало “юридичної обгортки”. Остання необхідна аби повністю передати контроль за територіями армії окупанта, й не грати в “цивільні адміністрації” з колаборантами, які були залучені лише для імітації “волевиявлення”.

Однак, Центр національного спротиву наголошує, що весь світ не визнає “референдуму”. Так, на останньому голосуванні Генасамблеї ООН 143 країни відмовились визнавати окупацію, й лише 5 (включно з окупантами) проголосували проти відповідної резолюції.

Також зауважимо, що переважна більшість населення ТОТ не отримувала російські паспорти й не є громадянами рф. Водночас Женевська конвенція забороняє залучення громадян країни-супротивниці (тобто України в цьому випадку) до робіт пов’язаних з воєнними операціями.

Також, міжнародне право забороняє обмеження виїзду громадян іншої країни під час воєнних дій. Проте рф обмежує пересування на ТОТ. Тобто, росія забороняє вільне пересування українцям й не дає їм виїхати до територій, які контролює Київ.

Ще однією нормою міжнародного права, яку путін порушує своїм указом – є конфіскація майна та евакуація закладів культури й промислових об’єктів, а також захоплення заручників. Адже примусова евакуація мирного населення в наказі, – фактично означає вибіркову депортацію місцевих в регіони рф. Крім цього, за нашими даними, згодом на ТОТ буде оголошена мобілізація, яку вже зараз окупанти приховано проводять під виглядом формування “добровольчих батальйонів”. 

Відтак, указ путін про т.зв. воєнний стан, який при цьому діє лише на окупованих територіях – є черговим воєнним злочином Москви направленим проти українців. Україна перемагає й рф вже це визнає, вдаючись до пограбування захоплених регіонів, в кращих традиціях “Золотої орди”.

Та це не допоможе ворогу змінити хід програшної для нього війни, й навіть не допоможе відтермінувати свою поразку. Україна поверне не лише території, а й всіх викрадених людей, а всі втрати матеріальних цінностей будуть відшкодовані репараціями, які рф буде виплачувати ще довгими десятиліттями через примху путіна.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.