Окупанти намагаються будь-якими методами заповнити російські школи на ТОТ

5 Вересня, 2022

Окупаційні школи не заповнені навіть наполовину, адже місцеві ігнорують навчання за “російською програмою”. Відтак Кремль вдається до різних методів заповнення класів аби створити пропагандистку картинку.

Більшість дітей або виїхало з батьками за кордон, або навчається в українських школах онлайн. Не працює навіть система підкупу розміром 10 тис. рублів за кожну віддану до російських шкіл дитину, яку окупанти ввели напередодні 1-го вересня. Не спрацювали й погрози батькам щодо конфіскації майна та позбавлення батьківських прав.

Водночас у деяких школах особисті справи учнів мають на руках окупанти, тож не виключено, що для заповнення класів вони разом з озброєними  російськими солдатами шукатимуть дітей за їхніми  адресами.

Відтак Центр національного спротиву закликає мешканців Херсонщини евакуюватись  на період операції ЗСУ зі звільнення регіону. Повернемось додому після деокупації.

Зауважимо, аналогічна ситуація й на інших тимчасово окупованих регіонах. Так на Луганщині, в Боровій, до першого класу пішли 10 дітей. Для порівняння — Нова українська школа прийняла 205 першокласників із Сєвєродонецька, а загалом понад 8 200 дітей з цього міста.