Укази російського диктатора юридично нікчемні

30 Вересня, 2022

Головний окупант підписав укази про визнання “незалежності” Запорізької та Херсонської областей, але це не змінює приналежність цих територій до України.

Окупанти продовжують перебувати у світі своїх ілюзій щодо правомірності указів російських органів влади. Наразі ми спостерігаємо намагання повторити кримський сценарій, де після “референдуму” під дулами автоматів рф визнає “незалежність” регіону України й потім приймає його до складу країни. Так виглядає логіка загарбника.

Та ці документи не мають ніяких правових наслідків і є суто пропагандистською картинкою щодо створення точки старту для масової мобілізації в загарбаних регіонах. Для України й іншого цивілізованого світу ці процеси ні на що не впливають й не змінюють карту України чи рф.

Водночас зауважимо, що вождь окупантів навмисно підписав указ про визнання незалежності всіх областей в межах адміністративних кордонів. Так, путін визнав незалежність Запорізької області без Запоріжжя. Це свідчить про реальну мету війни – загарбання якомога більше територій.

Також Центр національного спротиву нагадує, що з 1 жовтня окупанти фактично забороняють виїзд з тимчасово окупованих територій, адже вводять так звані перепустки. Відтак виїхати з ТОТ можна лише з дозволу окупантів, адже ті намагаються зупинити масовий виїзд місцевого населення, яке не підтримує захоплення регіону.