🇺🇦 Офіційний український урядовий сайт

Правила поводження зі стрілецькою зброєю

Основи безпеки поводження зі зброєю

  1. Зброю треба завжди вважати зарядженою.
  2. Зброю треба направляти тільки в ту сторону, куди плануєте стріляти.
  3. Завжди перевіряйте, що знаходиться за мішенню.
  4. Поки не готові стріляти – тримайте палець подалі від спускового гачка.

Заміна магазину в боєвому зіткненні

Неповне розбирання та збирання автомата Калашникова АК-74

Розбирання автоматів може бути неповним і повним: неповне — для чищення, змащення й огляду автомата; повне — для чищення при сильному забрудненні автомата, після перебування його під дощем чи у снігу і при ремонті. Зайво часте розбирання автомата шкідливе, тому що прискорює зношування частин і механізмів.

Розбирання і зборку автомата робити на столі чи чистій підстилці; частини і механізми класти в порядку розбирання, поводитися з ними обережно, не класти одну частину на іншу і не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів. При зборці автомата звірити номера на його частинах; у кожного автомата номеру на ствольній коробці повинні відповідати номера на газовій трубці, затворній рамі, затворі, кришці ствольної коробки й інших частин.

1. Відокремити магазин. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада чи цівку, правою рукою обхопити магазин; натискаючи великим пальцем на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи немає патрона в патроннику, для чого опустити перевідник униз, поставивши його в положення «АВ» чи «ОД»; відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами і спустити курок з бойового взводу.

2. Вийняти пенал приналежності з гнізда приклада. Утопити пальцем правої руки кришку гнізда так, щоб пенал під дією пружини вийшов із гнізда; розкрити пенал і вийняти з нього протирки, йоржик, викрутку і виколотку.

3. Відокремити шомпол. Відтягнути кінець шомпола від ствола так, щоб його голівка вийшла з-під упора на основі мушки, і вийняти шомпол. При тугому відділенні шомпола дозволяється користуватися виколоткою, яку варто вставити в отвір голівки шомпола, відтягнути від ствола кінець шомпола і вийняти його.

4. Відокремити в автомата дуловий гальмо-компенсатор. Утопити викруткою фіксатор дулового гальма-компенсатора. Згорнути дуловий гальмо-компенсатор з різьбового виступу основи мушки, обертаючи його проти ходу годинної стрілки. У випадку надмірно тугого обертання дулового гальма-компенсатора допускається робити відкручування його за допомогою виколотки (шомпола), вставленої у вікна дулового гальма-компенсатора.

5. Відокремити кришку ствольної коробки. Лівою рукою обхопити шийку приклада, великим пальцем цієї руки натиснути на виступ направляючого стрижня зворотного механізму, правою рукою підняти нагору задню частину кришки ствольної коробки і відокремити кришку.

6. Відокремити зворотний механізм. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, правою подати вперед направляючий стрижень зворотного механізму до виходу його п’яти з подовжнього паза ствольної коробки; підняти задній кінець направляючого стрижня і витягти зворотний механізм із каналу затворної рами.

7. Відокремити затворну раму з затвором. Продовжуючи утримувати автомат лівою рукою, правою відвести затворну раму назад до відказу, підняти її разом із затвором і відокремити від ствольної коробки.

8. Відокремити затвор від затворної рами. Узяти затворну раму в ліву руку затвором догори; правою рукою відвести затвор назад, повернути його так, щоб ведучий виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і вивести затвор уперед.

9. Відокремити газову трубку зі ствольною накладкою. Утримуючи автомат лівою рукою, правою надіти пенал приналежності прямокутним отвором на виступ замикача газової трубки, повернути замикач від себе до вертикального положення і зняти газову трубку з патрубка газової камори.

Порядок зборки автомата АК-74 після неповного розбирання:

  1. Приєднати газову трубку зі ствольною накладкою. Утримуючи автомат лівою рукою, правою насунути газову трубку переднім кінцем на патрубок газової камори і щільно притиснути задній кінець ствольної накладки до ствола; повернути за допомогою пеналу приналежності замикач на себе до входу його фіксатора у виїмку на колодці прицілу.
  2. Приєднати затвор до затворної рами. Узяти затворну раму в ліву руку, а затвор у праву і вставити його циліндричною частиною в канал рами; повернути затвор так, щоб його ведучий виступ ввійшов у фігурний виріз затворної рами, і просунути затвор уперед.
  3. Приєднати затворну раму з затвором до ствольної коробки. Узяти затворну раму в праву руку так, щоб затвор утримувався великим пальцем у переднім положенні. Лівою рукою обхопити шейку приклада, правою ввести газовий поршень у порожнину колодки прицілу і просунути затворну раму вперед настільки, щоб відгини ствольної коробки ввійшли в пази затворної рами, невеликим зусиллям притиснути її до ствольної коробки і просунути вперед.
  4. Приєднати зворотний механізм. Правою рукою ввести зворотний механізм у канал затворної рами; стискаючи зворотну пружину, подати направляючий стрижень вперед і, опустивши трохи донизу, увести його п’ятку в подовжній паз ствольної коробки.
  5. Приєднати кришку ствольної коробки. Уставити кришку ствольної коробки переднім кінцем у напівкруглий виріз на колодці прицілу; натиснути на задній кінець кришки долонею правої руки вперед і донизу так, щоб виступ направляючого стрижня зворотного механізму ввійшов в отвір кришки ствольної коробки.
  6. Спустити курок з бойового взводу і поставити на запобіжник.
  7. Приєднати дуловий гальмо-компенсатор. Навернути дуловий гальмо-компенсатор на різьбовий виступ основи мушки до упора. Якщо паз дулового гальма-компенсатора не збігся з фіксатором, необхідно відвернути дуловий гальмо-компенсатор (не більш одного обороту) до сполучення паза з фіксатором.
  8. Приєднати шомпол.
  9. Укласти пенал в гніздо приклада. Укласти протирку, йоржик, викрутку і виколотку у пенал, укласти пенал дном у гніздо приклада й утопити його так, щоб гніздо закрилося кришкою. В автоматів із прикладом, що складається, пенал убирається в кишеню сумки для магазинів.

Догляд за вогнепальною зброєю

  • Розбирайте і збирайте зброю на чистій поверхні
  • Розкладайте елементи в логічній послідовності
  • Для чистки використовуйте чисті ганчірки, паперові салфетки, туалетний папір на вибір
  • Використовуйте мастило чистки для зброї або любе доступне мастило
  • При сильному забрудненні можна використовувати миючі речовини на зразок WD-40
  • Витирайте надлишки мастила, воно не має стікати зі зброї
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.