БАЗОВІ ПРАВИЛА
На сьогодні небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя залишається високою. Відступаючи з української землі, ворог залишає по собі багато вибухонебезпечних предметів, які можуть завдати непоправної шкоди.
З метою вашого убезпечення, вирішили нагадати про ключові правила безпеки та життєдіяльності в умовах підвищеної небезпеки.
КЛЮЧОВІ ПРАВИЛА
ПРАВИЛО 1. Не торкайтеся знайдених предметів, не проводьте з ними жодних маніпуляцій. Особливо, мова йде про розбір чи знешкодження, адже це категорично заборонено робити.
ПРАВИЛО 2. Не проводьте будь-які роботи біля знайденого предмета. Основну увагу звертаємо на ту діяльність, яка може викликати навіть незначні коливання ґрунту.
ПРАВИЛО 3. Намагайтеся не допускати поруч зі знайденим предметом скупчення людей.
ПРАВИЛО 4. Запам’ятайте: палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню забороняється в зоні такого ризику.
ПРАВИЛО 5. Користуватися радіоелектронними пристроями теж не варто. До них відносяться мобільні телефони, рації, пульти сигналізації тощо.
ПРАВИЛО 6. Не здійснюйте ніяких дій щодо небезпечного предмета. Мова йде про звукові, механічні, теплові дії тощо.
ЗНАЙШЛИ МІНУ – ЯК ДІЯТИ?
- Зупиніться, заспокойтеся і нічого не чіпайте.
- Запам’ятайте місце виявлення предмета.
- Якщо поряд хтось є – попередьте про “знахідку”.
- Якщо поряд виконуються роботи – припиніть їх.
- Відійдіть якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета тим самим маршрутом, яким прийшли.
- Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною один за одним слід у слід.
- Повідомте про виявлення підозрілого небезпечного предмета в правоохоронні органи та спеціальні служби за телефонами 101, 102. При цьому зберігайте спокій і чітко зазначте всі орієнтири та точну адресу місця знаходження предмета.
- По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб намагайтеся не допускати до небезпечної зони сторонніх людей.
ІНТЕРАКТИВНА МАПА
В Україні з’явилася мала потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами територій. Вона відображає місця, на яких вже були виявлені чи ймовірно є ці предмети. Крім того, ви маєте можливість побачити ступінь загрози, з похибкою локалізації до 30 м. Це надзвичайно корисний ресурс, особливо для звільнених місць, на яких велися бойові дії. Скористатися мапою можна за посиланням: https://mine.dsns.gov.ua/.
А також в мобільному додатку MineFree 2.0, де ви зможете не тільки оглянути мапу, але й дізнатися важливу інформацію щодо вибухонебезпечних предметів в цілому.