Хроніки спротиву: чергове перенесення “псевдореферендуму” та відмова рятувальників працювати з окупантами

Росіяни продовжують посилювати адміністративно-поліцейський режим на тимчасово окупованій території України. Тиск на цивільне населення зростає. Шантажем окупанти намагаються змусити людей брати російське громадянство. Особливо ворог тисне на пенсіонерів, яким блокують законні соціальні виплати від українського уряду. Проте місцеве населення продовжує чинити спротив окупантам. На Херсонщині співробітники місцевих частин ДСНС відмовляються від співробітництва з окупаційними військами.

Частина рятувальників звільнилася зі своїх робочих місць, але продовжують виконувати свою роботу.  Багато хто продовжує працювати без заробітної плати залишаючись з проукраїнськими поглядами лише щоб підтримувати українських людей, що залишились в окупації.

Росіяни обіцяють покращення умов на випадок переходу на їх бік, але це не діє. Більшість рятувальників досі лишаються вірними Державі.

Колаборанти визнали, що через ситуацію на херсонському напрямку не здатні провести псевдореферендум. Один з головних колаборантів Кирило Стремоусов заявив що Кремль вирішив взяти “паузу”. Проте, як відомо, немає нічого більш вічного як тимчасове. Схоже, що “референдум” під час бойових дій в регіоні, де окупанти не мають підтримки – це чистий фарс навіть для Кремля.

Також цією заявою Москва визнала, що вона хоч й контролює територію, але не взяла під контроль населення та ситуацію. Тому заяви “росія тут назавжди” є лише пропагандистським лозунгом в який не вірять навіть колаборанти.

Зауважимо, що Центр національного спротиву ще в липні повідомляв, що влада рф розглядає можливість не проводити свій псевдореферендум 11 вересня. Причиною є тотальний спротив, а також росіяни мають дефіцит колаборантів, які готові в цьому допомогти.

Нагадаємо, це вже не вперше росіяни переносять дату псевдореферендуму. Спершу вони планували провести його в травні та через спротив населення у них нічого не вдалося.

Тим часом окупаційні школи не заповнені навіть наполовину, адже місцеві ігнорують навчання за “російською програмою”. Відтак Кремль вдається до різних методів заповнення класів аби створити пропагандистку картинку.

Більшість дітей або виїхало з батьками за кордон, або навчається в українських школах онлайн. Не працює навіть система підкупу розміром 10 тис. рублів за кожну віддану до російських шкіл дитину, яку окупанти ввели напередодні 1-го вересня. Не спрацювали й погрози батькам щодо конфіскації майна та позбавлення батьківських прав.

Водночас у деяких школах особисті справи учнів мають на руках окупанти, тож не виключено, що для заповнення класів вони разом з озброєними  російськими солдатами шукатимуть дітей за їхніми  адресами.

Відтак Центр національного спротиву закликає мешканців Херсонщини евакуюватись  на період операції ЗСУ зі звільнення регіону. Повернемось додому після деокупації.

Окупанти наростили темпи примусової паспортизації на Луганщині. 

Кремлю необхідно більше солдат, й тому Москва вдається до примусової мобілізації на окупованих територіях. Аби наростити темпи паспортизації росіяни почали тотальний збір інформації під різним приводами щодо чоловіків, які ще залишилися в т.зв. ЛНР.

Так, або отримати “винагороду” у 10 тисяч рублів за відправлення дитини до школи, в заяві обов’язково треба вказати персональні дані інших членів родини – тобто заради грошей мати має здати росіянам батька.

Водночас на місцевих підприємствах встановили персональні квоти із призову контрактників. У разі відмови від служби на контракті з “кандидатом” проводять “індивідуальні бесіди”. У Сватівському та Старобільському районах окупанти організували примусову заміну автомобільних номерів під час якої роблять облік дієздатних чоловіків.

Нагадаємо, в Мелітополі зафіксували перші випадки призову до лав ворожої армії нових власників російського паспорта. 

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.