Хроніки спротиву: підірване авто колаборанта та російські вчителі на ТОТ

 

Росіяни продовжують загострювати гуманітарну кризу та посилювати адміністративно-поліцейський режим на тимчасово окупованих територіях України. Завищені ціни, відсутність соцвиплат та продуктів, за задумом окупантів, мають змусити населення брати російський паспорт заради дрібних виплат. Та перш за все, російськи паспорт несе лише загрозу. Зокрема, червоний папірець для чоловіків прирівняний до повістки про мобілізацію. 

В Луганську область окупанти звозять росіян, аби ті працювали замість місцевих, яких мобілізовують. 

Мобілізація в квазіреспублік “ЛДНР” продовжується. На великі підприємства звозять жінок та чоловіків з рф. Натомість місцевих чоловіків, які мають російський паспорт – примусово мобілізують до окупаційних військ.  

Такий підхід практикують на Алчевському металургійному комбінаті й на шахті “Довжанська-Капітальна”.

Ми вже писали, що окупанти планують мобілізувати до 10 тисяч людей з тимчасово окупованих територій. Для цього вони нарощують темпи примусової паспортизації. 

Центр національного спротиву закликає місцевих мешканців евакуюватись на період операції ЗСУ зі звільнення тимчасово окупованих територій. Якщо ви не маєте змогу виїхати – саботуйте процес паспортизації. Зокрема ви можете“загубити” документи, які необхідно надати для отримання російського паспорта. 

Якщо вас насильбно мобілізували до лав армії рф – при першій же нагоді здавайтесь в полон українським військовим.

Тим часом, росіяни змирилися з тим, що не можуть знайти достатньо колаборантів серед мешканців ТОТ. Тому, на тимчасово окуповану територію Запорізької області російські військові завезли своїх вчителів для правильної подачі “історії” українським дітям.

Окупанти почали свій “навчальний рік”, в межах якого русифікують українських дітей. Проте місцеві вчителі переважно відмовляються працювати на окупанта, а ті, хто погоджуються не знають “програми”.

Відтак росіяни звозять на територію своїх “педагогів” для вивчення “російської історії”  При цьому заселяють вони їх у порожні квартири місцевих мешканців, віддаючи їм навіть майно. 

Так, якщо раніше в окупованому Бердянську військові Росії заселяли своїх людей на віджатих базах відпочинку, то тепер вони віддали пріоритет заселенню російських вчителів у квартири. З колаборантами загалом не малі проблеми в окупантів. Адже люди бачать приклади того, яка долі зрадників. Адже сьогодні, 6 вересня, у центрі тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області підірвали авто місцевого колаборанта. Це була автівка так званого коменданта міста Артема Бардіна. Раніше, у Бердянську злетів у повітря окупаційний штаб підготовки до псевдореферендума.  

Також на Запоріжжі росіяни розташовують свої війська в дитячих садочках та школах, попри старт навчального процесу.

Так, у будівлі школи населеного пункту Орлянське Запорізької області на першому поверсі проживає близько 70 окупантів, тоді як на другому поверсі навчаються діти, зокрема першокласники, а у дворі школи розміщено військову техніку противника.

У школі села Широке Веселівського району також живуть окупанти поруч з дітьми. У Мелітополі в школі №14 на вулиці Гризодубовій знаходиться особовий склад росгвардії з Ростова. Водночас у школі триває навчальний процес для дітей 5-9 класів.

Окупанти виправдовують своє перебування в школах охороною цих об’єктів. Хоча по факту вони використовують дітей як живий щит, що є воєнним злочином. Єдиною протидією цьому злочину є евакуація на територію вільної України на момент операції ЗСУ зі звільнення тимчасово окупованих територій.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.