Хроніки спротиву: посилення облав збоку окупантів та збільшення “бавовни”

Росіяни посилюють адміністративно-поліцейський режим на тимчасово окупованих територіях України. Останніми днями на ТОТ на півдні України зростає кількість обшуків в будинках цивільного населення. Окупанти шукають представників підпілля. В містах збільшилась кількість обшуків та перевірок громадського та приватного транспорту. Людей також зупиняють на вулицях для перевірки телефонів та особистих даних.

Центр спротиву радить підготуватися до можливих обшуків збоку окупантів. Зокрема, аби  не викликати підозр в окупантів вам необхідно заздалегідь підготувати телефон та іншу техніку.  Видаліть усі обговорення політичних питань, бойових дій, засудження політики путіна та росії, фото військової техніки, руйнувань, скріншоти. Подбайте, аби в телефонні книзі не було контактів, які викликають підозру: наприклад “Катя волонтер”, “Саша ЗСУ”, позивних ваших друзів, якщо такі є.

Нагадаємо, на сайті Центру національного спротиву є детальна  інструкція щодо ваших дій при затриманні окупантами. Також за посиланням ви можете прочитати вказівки на випадок. якщо вас взяли в полон.

Росіяни продовжують під різними приводами збирати персональні дані мешканців тимчасово окупованих територій. Паспортні дані мешканців є цінним ресурсом для ворога, адже дозволяють окупантам посилити контроль над місцевим населенням та полегшує процес роздачі паспортів та імітації легітимності “референдуму”.

Саме тому росіяни активно блокують українські соцвиплати аби позбавити мешканців засобів існування й зробити залежними від російської адміністрації. Зокрема 7 вересня в Мелітополі закрили останнє відділення “ПриватБанку”. Натомість аби отримати російську допомогу – треба передати ворогу свої дані, або ще краще – мати російський паспорт. 

Будь-який окупаційний адміністративний центр під різними приводами збирає заяви з даними мешканців, які після внесення до бази викидають на смітники. Бо всі ці паперові заяви окупантам насправді не потрібні, їм треба лише дані. Також збір даних проводяться на вулиці поліцаями, які зупиняють людей для “перевірок”.

Центр національного спротиву закликає за можливості уникати передавання даних. Намагайтесь без нагальної необхідності не виходити з дому. Також не здійснювати адміністративні дії щодо перереєстрації майна чи інші необов’язкові дії для яких необхідно звернутись до окупаційної “адміністрації”.

На тимчасово окупованій частині Луганщини окупанти провалили підготовку до освітнього процесу.  

Сотні вчителів, яких привезли з росії через відмову українських вчителів працювати на окупантів, виявилося мало, аби підготувати школи до освітнього процесу. Адже через спротив місцевого населення окупанти не знайшли й достатню кількість персоналу для організації роботи шкіл. Тому, діти приходять на подвір’я школи, отримують завдання для самостійного вивчення матеріалу і повертаються додому. 

Раніше ми писали, що на тимчасово окупованих територій росіяни не змогли забезпечити набір до шкіл за російською програмою. 

Тим часом, в тимчасово окупованому Маріуполі фіксують бавовну. Кілька потужних вибухів зафіксовано сьогодні, 7 вересня. Їх було чути в різних районах міста. А в Енергодарі, після чисельних обстрілів росіян вийшла з ладу підстанції “Луч”. Внаслідок чого без електропостачання залишаються кілька мікрорайонів міста. Саме в цій частині міста немає і побутового газу, люди потерпають від наслідків російських провокацій і вже фактично знаходяться на межі гуманітарної катастрофи. Катастрофи, яку створюють окупанти, аби потім цинічно пропонувати містянам гуманітарну допомогу в обмін на згоду взяти російський паспорт. 

ЦНС вкотре наголошує на доцільності евакуації з тимчасово окупованих територій на час бойових дій. Не ставайте живим щитом для ворога.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.