Окупанти просять допомогти їм шукати партизан, а також готуються до масової мобілізації. Центр національного спротиву підготував огляд головних новини тижня з тимчасово окупованих територій.
Спротив окупації
Українське підпілля продовжує допомагати ЗСУ нищити окупантів, надаючи координати їх розташування та зберігання техніки. Лише за тиждень було знищено понад 10 складів боєприпасів та таку ж кількість ворожих баз.
Росіяни активно намагаються знайти навідників й задля цього проводять фільтраційні заходи поблизу об’єктів, що були знищені ЗСУ. Проте заходи, які проводить ворог на тимчасово окупованих територій, не мають результату. Тож окупанти запустили телеграм-бот, в який можна повідомити про місцезнаходження українського підпілля, яке вони називають «русофобами та нацистами». Ми пропонуємо вам допомогти нашим партизанам й заспамити бот окупантів «приємними повідомленнями» від українців. Бот за посиланням.
Підприємці на тимчасово окупованих територіях продовжують чинити спротив переходу на рублі. Через відмову повністю переходити на валюту окупантів – росіяни погрожують штрафами. Зокрема на ТОТ Запорізької області за недотримання вимог росіян підприємець має сплатити штраф у 5 тисяч російських рублів. Це, якщо порушення відбувається вперше. На другий раз – 25 тисяч рублів, а далі – заборона працювати. Та гривня досі має більший попит.
Загалом тотальний спротив на ТОТ продовжується попри результати на псевдореферендумах, які намалювали собі окупанти, адже вони лишаються ворогом на українській землі, де кожен українець наближає нашу перемогу.
Підготовка до мобілізації
Не секрет, що шок з приєднанням територій був необхідний Кремлю зокрема й задля старту «часткової мобілізації». Хоча й гауляйтери говорять лише про добровольчі батальйони, та черг воювати за ворога на ТОТ немає. Насправді, окупанти вже готуються до повноцінної мобілізації на півдні, а в Криму та на Сході давно її проводять. Зокрема в Херсоні ворог проводить обхід будинків для виявлення чоловіків від 18 до 35 років та складає мобілізаційні списки.
Також на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей прибули додаткові сили росгвардії, які під час патрулювання містом вибірково перевіряють військові квитки у чоловіків призовного віку, що свідчить про підготовку до тотальної мобілізації на цих окупованих територіях.
Водночас в Криму комунальні підприємства отримали план щодо мобілізації, який вони мають виконати. Тих, хто не має військового досвіду, оформляють добровольцями.
На сході зафіксовані випадки мобілізації пацієнтів центрів по боротьбі з наркозалежністю, адже в регіоні мобілізація почалася з початку повномасштабного вторгнення й наразі є дефіцит чоловічого населення. Розпочали росіяни й «часткову мобілізацію» на тимчасово окупованих Старобільщині та Кремінщині (Луганська область), які були загарбані вже після початку повномасштабного вторгнення. Враховуючи ситуацію на фронті, росіяни поспішають поповнити власну армію «людським ресурсом». Зокрема, у Старобільському районі росіяни разом із військкомами ходять по дворах і масово роздають повістки. Така ж ситуація і в Кремінній.
Зауважимо, росіяни відправляють українців на фронт без належної підготовки та амуніції, бо ворогу вигідна наша смерть незалежно від сторони, за яку ми воюємо, адже це розриває ментальні зв’язки між регіонами.