Окупанти поставили завдання російським археологам довести “історичну приналежність” Херсонесу до рф

На тимчасово окупованому півострові Крим тривають розкопки української пам’ятки національного значення на місці стародавнього грецького міста Херсонес.

Розкопки здійснюють російські археологи та місцеві колаборанти під наглядом військових. Основне завдання, яке стоїть перед розкрадачами історичної пам’ятки – це довести “приналежність міста до рф”. 

Щось подібне півострів проходив у часи другої світової, коли на півострові проводили розкопки нацисти, які тоді шукали докази, що Крим суто німецька земля, де раніше панувала Готська держава. 

Сучасні окупанти хочуть довести, що Херсонес насправді заселяли слов’яни й називалось місто Корсунь. Надалі російська пропаганда має на меті провести цю лінію до Київської Русі, спадкоємцем якої себе вважає путінський режим.

За задумом окупантів, це дасть російській пропаганді не лише “обґрунтувати своє право на півострів”, а й нівелювати історію кримських татар як “незначний етап в історії Криму”. 

Для виконання завдання російські “історики” можуть вдатись до містифікацій й свідомого знищення грецького спадку. Зокрема безліч артефактів вивозяться до рф. Тобто триває планомірне пограбування та знищення пам’ятки. 

Зауважимо, що імена всіх злочинців, які беруть участь в спотворенні історії й працюють на пропаганду відомі й кожен буде відповідати за це перед судом.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що окупанти готуються до пограбування музею-заповідника “Херсонес Таврійський”. Так, окупаційна адміністрація музею готує акти передачі на реставрацію для подальшого експонування за межами музею на 300 тис. експонатів із фондів заповідника.

На кінець 2014-го в фондах всього зберігалося близько 500 тис. одиниць зберігання (основний і допоміжний фонд), з них 300 тис. – це весь основний фонд. 

Відтак ворог фактично готує документи на вивезення більшості експонатів музею.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.