Окупанти в істериці. Огляд настроїв у Криму

Щоденно наші співвітчизники в Криму, ризикуючи життям, висловлюють свою незгоду з російською окупацією. Їхні сміливі дії, незламність духу та віра в деокупацію півострова слугують прикладом для нас усіх.

Огляд спротиву в окупованому Криму:

  • Активісти руху спротиву продовжують свою невтомну роботу: знищують пропагандистські матеріали, поширюють патріотичну символіку, розкривають дані колаборантів та російських злочинців, а також ризикуючи життям, передають цінну інформацію українським спецслужбам.
  • Звичайні люди висловлюють свою незгоду з окупацією доступними їм способами: поширюють правдиву інформацію в соцмережах, підтримують Україну та вірять у її перемогу.
  • Окупанти посилюють тиск на кримчан: збільшують кількість камер спостереження, посилюють моніторинг соцмереж, проводять незаконні обшуки та затримання, намагаються залякати людей та придушити будь-який прояв опору.

Зафіксовані затримання громадян репресивними органами у Криму:

26-річний севастополець висловлював антивоєнну позицію та закликав долучитися до підпілля в соцмережах. За це йому загрожує до 15 років тюрми.

Житель села Партизани висловлював антиросійську позицію та закликав до звільнення Криму. Його затримали, змусили вибачитися та оштрафували. Зараз йому загрожує кримінальна справа.

Чоловік із Цвіточного підтримував Україну в соцмережах. Його затримали, змусили просити вибачення та передали справу до “суду”.

Пенсіонер з Алушти негативно висловився про окупацію в магазині. Його незаконно заарештували та помістили в ізолятор.

За даними представництва Президента України в АР Крим станом на 29 червня 2024 року близько 850 випадків затримання громадян за так звану “дискредитацію зс рф” на території тимчасово окупованого Криму.

Центр національного спротиву нагадує, що підпільна діяльність у соціальних мережах вимагає ретельної підготовки:

  • ваші профілі мають бути анонімними та непов’язаними з реальними друзями через яких Вас можуть вирахувати;
  • не використовуйте персональні номери та електронні скриньки для створення таких профілів;
  • завжди використовуйте сервіси анонімізації (VPN, proxy-сервер);
  • Використовуйте спеціалізований браузер CENO;
  • для вільного висловлення Вашої думки краще використовувати децентралізовані соціальні мережі, такі як Minds, Mastodom. Також це можуть бути Twitter (X) або Telegram, за умови відповідного налаштування профілів та дотримання попередньо зазначених правил.

Цивільні рухи що протидіють російській окупації на території Кримського півострова:

“Жовта Стрічка” знищує пропаганду та поширює патріотичну символіку. В русі приймають участь понад 5 тисяч громадян.

“Кримські бойові чайки” розкривають дані колаборантів та російських злочинців.

“Зла Мавка” веде щоденники та поширює щотижневик про злочини окупантів. Поширює українські листівки на ТОТ.

“АТЕШ” виявив склад зброї та техніки окупантів, відстежив їхні логістичні шляхи та передав дані українським службам. Представники росгвардії намагаються вербувати людей, а в Євпаторії посилено спостереження.

Дякуємо всім, хто чинить спротив! Передавайте інформацію, що сприятиме знищенню окупантів та пришвидшить звільнення півострова. Дбайте про персональну безпеку та безпеку ваших родичів та знайомих. Не піддавайтеся на провокації у публічному просторі, адже поруч можуть бути агенти кримського смерш та співробітники фсб у цивільному. 

Крим — це Україна! Разом ми звільнимо наш півострів!

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.