Додатки для користування Інтернетом на випадок обмеженого доступу

телефон, смартфон, передавання даних, повідомити,

В цій підбірці подані застосунки від платформи Dcomms для спілкування на основі відкритого протоколу. Сервіси розташовані на локальних хостингах в українських містах (схоже до того, як на початку 2000-х, користувачі підключали Інтернет вдома).

Як це працює

Наші інструкції — це нагадування користувачам інтернету про те, що завдяки досить простим діям ви зможете забезпечити зв’язок один з одним, з друзями та родичами за кордоном. Також у вас буде доступ до міжнародних інформаційних ресурсів у разі, якщо звичні для вас канали комунікації перестануть працювати. Для цього треба завантажити застосунки та під’єднатися до локальних серверів.

Dcomms побудований на двох принципах: децентралізація та федеративність. Якщо говорити простою мовою для тих, що не дотичний до сфери програмування та інформатики, ми пропонуємо інструменти (застосунки), що не пов’язані з єдиним сервером, що керує їхньою роботою, як то Viber, Telegram, Whatsapp, Facebook Messenger, тощо. Відповідно, сервіси Dcomms неможливо відключити, просто вимкнувши відповідні перемикачі на головному сервері.

Примітка. У разі зовнішнього відключення інтернету, вам, а так само вашим рідним й друзям необхідно завчасно встановити ці застосунки аби підтримувати комунікацію між собою. Оскільки локальний сервер можна підняти на своєму локальному хостингу, налаштуваннями цього серверу також можна керувати.

На нашому сайті ви знайдете сервіси, які входять до Федіверса (Fediverse)— мережі децентралізованих сервісів, що працюють за принципом федерації: зареєструвавши обліковий запис на одному з сервісів, користувач може взаємодіяти на інших сервісах без додаткової реєстрації на кожному з них. При цьому, власник сервера НЕ МОЖЕ отримати доступ до листування у приватних чатах, до яких він не буде доєднаний як користувач. Доступ власника сервера обмежується тільки публічними чатами.

Наразі на Dcomms пропонується тільки кілька застосунків з величезного децентралізованого всесвіту. Цей список поступово розширюватиметься. Сервіси розміщуються на серверах, які хостяться в українських датацентрах. Якщо у вас є доступ до одного з серверів, ви можете спілкуватися один з одним, навіть якщо у вашому регіоні не буде працювати інтернет — підключення необхідне для використання звичайних месенджерів.

Основні канали зв’язку на тимчасово окупованих територіях сьогодні контролюються владою окупантів, тоді ж як доступ до інформації та спілкування з зовнішнім світом — це потреба користувачів. Це спілкування легко обмежити в умовах диктатури, тому ми пропонуємо — заздалегідь передбачте для себе «подушки безпеки». Як кажуть, ліпше горобець у жмені, як журавель у небі. Запропоновані нами сервіси — це можливість забезпечити собі альтернативу в комунікації за непередбачуваних обставин.

Element

ЧАТ З ШИФРУВАННЯМ

Matrix — децентралізований протокол обміну повідомленнями з клієнтом Element, що до нього додається, який може стати альтернативою звичним месенджерам. Є дуже зручні мобільні клієнти під Android та iOS з push-повідомленнями, та десктопні клієнти для Windows, Linux, MacOS. Протокол налаштований за принципом федерації, яка дозволяє миттєво отримувати та надсилати повідомлення, створювати спільні чати для користувачів з різних серверів, здійснювати відео- та аудіодзвінки. Element має всі функції, які притаманні іншим сучасним та популярним месенджерам (за винятком голосових повідомлень). Можна створювати приватні групові чати, які доступні лише тому, хто їх створив, та запрошеним користувачам. Реєстрація не займе більше як хвилину.

Delta Сhat

EMAIL-ЧАТ

Delta.Chat — це зашифрований сервіс обміну повідомленнями, який використовує для зв’язку протокол електронної пошти (SMTP). За дизайном схожий на WhatsApp.

Користувачам необхідно встановити додаток для смартфона та додати сервер за допомогою QR-кодів, наведених нижче. Інші люди можуть спілкуватися з вами, створивши QR-код запрошення в додатку.

.

Briar

EMAIL-ЧАТ

Месенджер, що за замовчуванням використовує мережу Tor й працює через Bluetooth у смартфоні

На відміну від звичних застосунків для листування, Briar не залежить від центрального сервера, а синхронізує повідомлення прямо між користувацькими пристроями. У разі втрати інтернету, Briar може синхронізуватись через Bluetooth чи Wi-Fi, підтримуючи обмін даними в кризових ситуаціях. Поки інтернет є, Briar може синхронізуватись через мережу Tor, захищаючи людей та їхні відносини від стеження.

.

CENO

БРАУЗЕР АБИ ОБІЙТИ БЛОКУВАННЯ

CENO — це мобільний веб-браузер, який покращує доступність сайтів шляхом використання пірінгової (p2p) мережі та безпечного обміну контентом, навіть якщо інтернет не працює. Браузер CENO – проєкт з відкритим кодом від канадської компанії eQualit.ie, яка розробляє відкриті та багатофункціональні системи, орієнтовані на конфіденційність, онлайн-безпеку та свободу слова. Браузер заснований на Firefox для Android (відомий як Mozilla Fennec). Доступність сайтів при використанні CENO, як і будь-якої пірингової мережі, залежить від кількості підключених пристроїв. Розповсюджуйте інформацію про проєкт, і в потрібний момент браузер CENO вас не підведе.

.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.