Окупаційна адміністрація ТОТ Донецької області  шукає нові шляхи русифікації регіону

Продовжується практика витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя на тимчасово окупованих територіях. 

Так, окупанти внесли уроки з української мови, як факультативний та не обов’язковий для вивчення предмет у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на ТОТ Донецької області. За інформацію, яку Центр Національного Спротиву отримав від підпілля, ворог розробив примітивну програму з вивчення української мови для учнів середніх та старших класів, яка налічує близько 300 годин на 5 років.

Водночас коли діти виявляють ініціативу щодо проходження навіть такого факультативу, окупанти психологічно тиснуть на учнів, принижують їх та погрожують проблемами з навчанням. 

Таким чином окупаційна адміністрація планує демонструвати начебто “дотримання” міжнародного права на окупованій території, а саме – права населення на вивчення рідної мови. Однак насправді дана скорочена програма української мови є лише прикриттям для подальшої русифікації регіону.

Центр національного спротиву отримав від підпілля списки всіх окупантів та колаборантів, які причетні до даних заходів та продовжують працювати в інтересах ворога. Кожен понесе неминуче покарання. 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.