Перелік російських хімічних злочинів в Україні

Росіяни бомблять хімічні заводи, а з 11 квітня й перейшли до прямого застосування хімічної зброї у Маріуполі. Що треба робити під час атаки.

Для початку хімічна атака на Маріуполь, – це не перший подібний злочин росіян з початку повномасштабного вторгнення в Україну. З моменту повномасштабного вторгнення росіяни вже скоювали “хімічні злочини”.

Першим подібним став обстріл хімічного заводу в Сумах (“Сумихімпром”) на півночі України, який спеціалізується на виробництві мінеральних добрив. В результаті обстрілу стався витік аміаку – безбарвного газу з різким задушливим запахом. Газ є токсичним та вибухонебезпечним. Зона ураження становила 5 км, а мешканців міста врятував вітер, який відігнав газ від Сум.

5 квітня російські військові ціленаправлено обстріляли територію хімічного заводу НВП “Зоря” у місті Рубіжне (Луганська область). Під час обстрілу пошкодили цистерну з азотною кислотою. Вона є небезпечною при вдиханні, ковтанні та при потраплянні на шкіру та слизові оболонки. При ураженні можна втратити зір. Вже 9 квітня росіяни знову під час обстрілів прицільно влучили в цистерни з азотом.

Водночас є підстави вважати, що кількість хімічних атак з боку росіян збільшиться, адже вони змінили командуючого наступом. Новим відповідальним за “спецоперацію” став генерал Олександр Дворніков. Раніше він очолював російські війська у Сирії, які активно застосували хімічну зброю проти ворогів дружнього до росії режиму Башара Асада. Після того, як Росія активно приєдналася до війни, там відбулося близько 300 інших хімічних атак з використанням хлору.

Хлор обпікає шкіру, слизові оболонки й викликає спазм верхніх дихальних шляхів, призводячи до болісної смерті. Сирійські міста бомбардували не вибірково, винищуючи інфраструктуру та цивільних.

Раніше Центр національного спротиву детально розписав як надавати допомогу при ураженнях бойовими отруйними речовинами. Закликаємо ознайомитися з матеріалом, ворог здатний на будь-які нелюдські вчинки.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.