Підпілля нищить окупантів та поширює українську символіку, – огляд з ТОТ

Перед святкування Нового року активізувалось українське підпілля на тимчасово окупованих територіях. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій тижня на ТОТ.

Полювання на ворога

22 грудня в Каховці підірвали автомобіль колаборанта андрія штепи, зрадник загинув на місці.

Штепа в окупації удавав, що він є головою смт. Любимівка, яке розташоване поблизу Нової Каховки. На посаду його призначили у липні. За свідченнями свідків, він загинув одразу після вибуху. 

Вже 23 грудня в центрі Мелітополя вибухнув автомобіль з двома окупантами, обидва потрапили до лікарні. Вибух стався о 11 годині, поблизу парку Горького. В результаті вибуху один з окупантів лишився кінцівок, інший в тяжкому стані потрапив до реанімації.

Також місцеві продовжують допомагати ЗСУ знищувати окупантів, передаючи їх місцезнаходження їх баз. Так, завдяки координації підпілля та ЗСУ знищено базу ворога в одному з ПТУ в місті Щастя (Луганська область).

Загалом вдалось ліквідувати 16 окупантів та знищити 12 одиниць військової техніки. Ще близько 40 росіян потрапили до шпиталю з травмами різної тяжкості. 

Поширення української агітації

В Мелітополі окупанти відкрили мурал на честь зрадника івана сушка, якого ліквідували партизани. Мурал намалювали на захопленому приміщенні Таврійського державного агротехнологічного університету. Майже одразу місцеві вирішили удосконалити його та домалювали послання для ЗСУ.

Крім цього, в тимчасово окупованому Бердянську невідомі герої розклеїли листівки щодо майбутнього окупантів. Акцент зроблено на нацистській сутності ворога, а також були поширені листівки з закликом вступати до підпілля.

Поширення таких фото вносить сумбур в ряди окупантів, адже демонструє їх неспроможність взяти місто під контроль та підкреслює ворожий статус окупантів. Водночас це надихає місцевих до спротиву окупації.

Також у курортному селі Міжводне (АР Крим) замайорів український стяг. Невідомі вивісили його прямо посеред села.

Окупанти посилюють репресії

Російська держдума ухвалила закон про довічне ув’язнення за «сприяння диверсійній діяльності». Закон передбачає покарання за «схиляння, вербування або залучення особи» для здійснення диверсії, озброєння або підготовку інших людей з цією метою, а також фінансування диверсії.

Також у Кримінальному кодексі передбачено покарання за «пособництво» диверсії, створення «диверсійної спільноти» та «проходження навчання з метою здійснення диверсійної діяльності».

Зауважимо, що саме диверсіями росіяни називають будь-який партизанський опір окупації. Закон прийнято саме для боротьби з населенням тимчасово окупованих територій, адже дозволяє кожного хто не лояльний до окупантів звинуватити в «сприянні диверсантам». 

При цьому росіяни перетворили ТОТ на суцільну тюрму просто неба. Окупанти закрили пропускний пункт у Василівці (Запорізька область) через який люди могли виїхати з ТОТ.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.