Про що брехали росіяни в перший день повномасштабного вторгнення

24 лютого 2022 року росіяни почали повномасштабне вторгнення в Україну, водночас ворог почав масштабну інформаційну кампанію проти українців, сподіваючись викликати паніку. 

Сучасна війна – це не лише про зброю. Дуже важливо не втрачати адекватне сприйняття ризиків й картину світу, адже паніка лише емоційно знищує й пригнічує волю до спротиву.

24 лютого 2022 року російські танки йшли на Київ, Херсон, Харків, Суми та Чернігів. Водночас росіян годували своє населення дезінформацією. Ми наведемо приклади аби вкотре нагадати, що російський світ побудований на брехні.

Загалом, росіяни просували цілу низку наративів:

  • відсутність спротиву й безперешкодне пересування своїх військ, яке вітається місцевим населенням;
  • втеча українського командування з країни;
  • розгром українських сил ППО;
  • знищення авіації та безпілотників Bayraktar;
  • відсутність жертв серед цивільного населення.

Так в перший день війни росіяни розповідали про свою армію, яка підходить до Полтави, хоча ніякої армії рф біля міста не було.

Водночас на східному напрямку акцентували на швидкому захопленні Маріуполя впродовж кількох годин:

В результаті бої за місто тривали понад 2 місяці. 

Також росіяни заявляли про висадку десанту в Одесі, що мало посилити панічні настрої на півдні:

Загалом всю Україну пропагандисти обіцяли взяти за тиждень й анонсували російські танки на Хрещатику:

 

Щодо західної України, то тут росіяни розповідали про відхід Львова Заходу, та знову робили акцент щодо відсутності спротиву серед мирного населення:

При цьому, для посилення ефекту, ворожі пропагандисти повідомили, що Президент України Володимир Зеленський втік з країни:

Ну й звичайно фіксуємо оголошення про знищення українського ППО в перший день:

Останнє мало посилити паніку в тилу, адже натякало, що вся Україна в небезпеці й небо не захищене. 

При цьому росіяни стверджували, що знищили всі аеродроми та турецькі безпілотники Bayraktar. Останнє мало знищити моральний дух українців, адже турецька зброя мала символічне значення.

Наразі немає сенсу це коментувати, адже час сам розвінчав цю брехню. Українці не піддались паніці й навпаки об’єдналися аби знищити ворога.

Проте навіть з таким бекграундом брехні ці канали досі існують й росіяни вірять авторам, які навмисно їх дезінформували. 

Зауважимо, ворог продовжує інформаційні кампанії проти українського суспільства й тому закликаємо кожен раз згадувати про те, що росіяни вже “захоплювали Київ”, “їздили парадами на Хрещатику”, “знищували ППО”, а “Зеленський втік за кордон”.

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.