Росіяни безуспішно шукають партизан та ховаються за спинами мирних жителів, – огляд з ТОТ

На тимчасово окупованих територіях проводяться облави в пошуках членів українського підпілля. Водночас російські військові розміщують техніку на цивільних об’єктах. Головні новини українського підпілля від Центру національного спротиву далі.

Пошуки партизан та мародерство

Росіяни надалі потерпають від діяльності партизан на тимчасово окупованих територіях. Ефективність контрнаступу ЗСУ багато в чому завдячує роботі нашого підпілля, адже воно продовжує інформувати про розміщення військових об’єктів РФ та переміщення особового складу. 

Відтак, бавовна з’являється там, де має. Тому окупанти посилюють поліцейський режим та проводять обшуки в мешканців ТОТ. Особлива увага в росіян до новоокупованих територій України.

Зокрема, на Запоріжжі росіяни обшукують гаражні кооперативи, в пошуках підпільних криївок та місць зберігання зброї. В Мелітополі також ходять по приватних будинках, особливо детально оглядають підвали. На встановлених росіянами блок-постах поновлюють огляд мобільних телефонів.  

У Старобільську (Луганська область) окупанти шукають українських патріотів, затримують членів сімей та друзів військовослужбовців, а також правоохоронців. Таким чином сподіваючись придушити спротив, та марно.

При цьому, росіяни мародерять будинки, під приводом боротьби з партизанами. Особливого розмаху це набуло на прифронтових ділянках, звідки росіяни готуються втекти. 

Так, у Бериславському районі Херсонської області окупанти відбирають у місцевих легкові та вантажні автомобілі, на яких і вивозять майно з будинків та квартир мирних жителів. Така поведінка демонструє, що росіяни й самі не вірять у свої розповіді про «росія навсєгда», враховуючи наближення фронту до Берислава.

Евакуація родин колаборантів

Тим часом колаборанти заявляють, що приводу для паніки немає, але паралельно вивозять свої родини. Зокрема, представники окупаційної влади Нової Каховки вивозять свої сім’ї на тимчасово окуповану територію АР Крим.

За наявною інформацією, 7 жовтня, колона з 12 мікроавтобусів виїхала з Херсонщини до міста Севастополь. Схожа ситуація спостерігається і в Луганській області. Так, зі Старобільська почали евакуйовувати колаборантів до Луганська.

Також старшим офіцерам ФСБ Росії, яких відправили на тимчасово окуповані території України, повідомили про маршрути евакуації їх та їхніх родин на території РФ. Зокрема, плани щодо евакуації родин працівників ФСБ оголошені в Криму, де розміщено велику кількість офіцерів служби.

Крім цього, російські державні організації, що «вивчають» суспільну думку в РФ, отримали термінове завдання на проведення опитування щодо повернення Криму під контроль України

Росіяни ховаються за спинами мирних мешканців

Окупанти використовують українських дітей як «живий щит» й розміщують своїх військових та техніку в школах, попри старт навчально року.

Так, в одній зі шкіл Ясинуватої (Донецька Область) перебуває 200 військовослужбовців РФ, в Токмаці зафіксовано випадок базування 100 солдатів на території однієї зі шкіл, ще 50 солдатів РФ проживають в школі в Кадіївці (Луганська область).

В Миролюбівці (Херсонська область) поруч з дітьми в школі постійно базується 400 колишніх російських ув’язнених, а тепер найманців ПВК «Вагнер», яких набрали з в’язниць. Також понад 50 окупантів зафіксовано в школі села Гладівка.

Також на Луганщині у дитячій лікарні росіяни розмістили поранених солдат в дитячій лікарні. Зокрема, дитяча лікарня тепер лікує колишніх в’язнів – учасників «Вагнера». Для вивільнення місць дітей не доліковують та виписують передчасно. Така ситуація чітко демонструє пріоритети окупантів і їх ставлення до місцевого населення.

На цивільних об’єктах росіяни розміщують й звезених іранських конструкторів для запусків дронів-камікадзе Shahed-136.

За даними підпілля, іранці базуються в населених пунктах Залізний порт, Гладівці (Херсонська область) та Джанкої (Крим). Вони навчають росіян користуватися дронами-камікадзе й безпосередньо контролюють запуск дронів по українських цивільних об’єктах, зокрема, вони причетні до ударів по Миколаєву та Одесі.

Центр національного спротиву закликає мешканців тимчасово окупованих територій залишити регіон, щоб не стати «живим щитом для ворога».

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.