Заява про нібито відхід ПВК “Вагнер” з Бахмуту свідчить про наростання конфлікту між шойгу та пригожиним.
В березні 2023 року Центр національного спротиву пояснив, чому пригожин розпочав інформаційну кампанію щодо виведення “вагнерівців” з Бахмуту. Вже традиційно звинувативши в цьому міноборони рф на чолі з шойгу. Заява пригожина від 5 травня вказує на те, що настав новий етап у конфлікті між військово-політичними елітами рф.
Шойгу та начальник генштабу зс рф герасимов розглядали “Вагнер”, як гарматне м’ясо. Водночас позиція шойгу щодо не постачання боєприпасів для “вагнерівців” – перш за все пов’язана з особистим конфілктом з пригожиним у боротьбі за впливи в кремлі. Та не лише у боєприпасах проблеми “Вагнера”. Вже кілька місяців пригожин не може поповнити лави ПВК новими бойовиками. Міноборони рф системно виснажувало “Вагнер”, аби суттєво зменшити потенціал ПВК. Що за собою веде і послаблення впливів самого пригожина.
Зростання окремих військових формування путін розглядає, як потенційну загрозу режиму і використовує різні методи для стримування. Це і балансування між військовими елітами, так і обережне обмеження окремих формувань у ресурсах.
Про це детальніше читайте в статті: путін балансує між силовими кланами, щоб не допустити перевороту.
Наразі немає підстав констатувати, що пригожин виводить свої сили з Бахмута. Його підрозділи продовжують атакувати позиції ЗСУ та роблять все, щоб спробувати взяти місто до 9 травня. Відтак заява може нести подвійну місію: медійний удар по шойгу, а також спроба дезорієнтувати Сили оборони.
Та те, що його ресурс вичерпується, є великою проблемою для путінського кухаря. Тому, він вирішив піти медійним шляхом, аби розхитувати ситуацію в суспільстві та збільшити рівень недовіри до шойгу.
Такі кроки можуть бути небезпечні для самого пригожина. Якого наразі рятує саме його медійність, і він це розуміє.