Спротив пропаганді. Про що брехали росіяни на цьому тижні

Росія продовжує створювати паралельну реальність для мешканців тимчасово окупованих територій. Наше з вами завдання протидіяти цьому. Огляд російської брехні на цьому тижні – далі.

Росіяни вже знищили комплексну картину світогляду пересічного росіянина, звівши його бачення до емоційного стану й моделювання другої світової. В такому світі росіянин не здатний до аналізу й вивченню ролі його країни, адже війна для нього носить “священний характер”.

Російська пропаганда давно “монополізувала” перемогу у другій світовій й побудувала модель, де ця перемога дає кремлю універсальне право нехтувати міжнародним правом. Нинішня сучасна росія є катехонською державою, яка має місію знищити зло та зупинити антихриста. Звичайно, що злом та антихристом є те, на що вказує кремль.

Такого ефекту пропаганда добилась завдяки тотальному контролю методів донесення інформації до росіян: від церкви до ЗМІ. Кожне джерело інформації роками вбудувало в голову підданим кремля нову реальність.

Наразі Москва намагається досягти відповідного ефекту на ТОТ:

Однією з завдань окупаційних адміністрацій це зачистити інформаційні канали для місцевих. Крім монополізації телебачення, росіяни блокують доступ до інтернету та беруть під контроль релігійні громади.

В цій структурі гауляйтери є лише пропагандистами, які діють в унісон з “журналістами” й “воєнкорами” з російської розвідки. Ще один канал пропаганди, який діє як на ТОТ, так й для росіян. 

Протидіяти цьому можемо ми з вами, завдяки комунікації з близькими та друзями, які зараз в окупації. Доносити інформацію й розвінчувати тези кремля, й робити це стільки – скільки необхідно, адже постійна брехня рано чи пізно закріплюється у свідомості як альтернативна думка.

Цього тижня депутат “госдуми” рф олєг колєсніков заявив, що українці знищили церкву в Сєвєродонецьку:

 

Проте цю ж церкву, але з іншого ракурсу ми бачимо в переліку знищених під час “звільнення” міста росіянами в червні. 

Тоді росіяни зрівняли місто з землею, й не дивно, що церква також була знищена. Проте депутату це не заважає видавати старі руїни як нове влучання.

Тим часом один з найвідоміших колаборантів Запоріжжя владімір рогов розповідає росіянам про “успішні удари” по цілях в Харкові.

По-перше, невідомо чому рогов використовує жарт про бавовну, адже ми на відміну від росіян не називаємо війну – “сво”, а вибухи “бавовною”. По-друге, якщо рогов знає про який об’єкт йде мова, то чому не називає його? По-третє, в ту ніч росіяни обстріляли парк Горького. Напевно це і є “ціль” російських терористів.

Ще однією брехнею рогова є історія про “провокації” ЗСУ в Краматорську.

Як доказ “провокації” пропагандист наводить присутність в прифронтовому місті шведського фотографа. Проте в Україні перебувають журналісти з усіх країн світу, на відміну від рф, яка закриває доступ до ТОТ всьому світу, крім своїх агентів впливу. 

Користуючись нагодою, нагадаємо, у квітні 2022 року росіяни нанесли удар ракетою “точка-У” по вокзалу в Краматорську, де люди очікували на евакуацію. Тоді загинуло 61 осіб. 

Агресія рф була засуджена більшості країн світу, а засуджувати окупацію територій відмовилось лише 5 країн. Проте росіяни продовжують створювати ілюзію, що вони “світова держава”.

Відтак, мешканцям ТОТ розповідають про заяви “південної Осетії” – це окупована рф територія Грузії, де діє окупаційна адміністрація. З таким же успіхом до парламентів країн світу може звернутися місцева влада республіки Комі й таке інше.

Ну й куди без розмов про нацизм від російських пропагандистів, які удають, що вони місцеві журналісти.

По-перше, навіть в пропаганді росіяни постійно підкреслюють, що захоплені землі все ж не є росією, бо не “внутрішні регіони”. По-друге, як росія “стала на захист Донбасу” бачили мешканці Маріуполя, Лисичанську, Сєверодонецьку, Волновахи, Соледару, Бахмуту й інших міст, які з 24 лютого під обстрілами російської артилерії та ракет. 

Ну й жодного військового НАТО немає на території України, не було б й зброї, якби росія не напала сусідню країну  не почала анексію чужих територій. Все зло війни завжди лишається на тому хто її розпочав. 

Ще однією темою пропагандистів стали кадри танків, які нібито мають фашистський символ “балкенкройц”.

Проте ніякого фашистського символу “балкенкройц” не існує, бо цей хрест армія Німеччини використовує з часів першої світової й донині. Взятий він на честь лицарів Тевтонського ордену.

Ні для кого не секрет, що хрест – це християнський символ. Тому на кадрах наші танки мають такий хрест, бо саме такий хрест наносили на хоругву наші козаки.

Тим часом виявилось, що Богдан Хмельницький повернув “південну росію” в рідну гавань.

Проте ми вже повідомляли, що наразі історія про те, що Хмельницький уклав з російським царем договір про об’єднання є спірною, бо жодного оригіналу документів тих часів не існує.

По-друге, Хмельницький керував Гетьманщиною, а не південною росією, й до Гетьманщини навіть не входили південні території сучасної України. Ну й головне, на той час Москва ніколи не контролювала Україну до цього, тому ні про яке “повернення” мови йти не може. Типова російська маніпуляція аби обгрунтувати своє право на війну проти України.

Російські пропагандисти за Фройдом порівняли відношення українців до росіян та мешканців СРСР до нацистів, тобто відношення до агресорів.

Проте є один факт, а саме розстріл Кремлем понад 20 тис. польських бранців в Катині. Москва напала на Польщу й вбила полонених. СРСР захопив Україну й влаштував геноцид та концтабори. Все це було, й саме заперечення цих фактів і є “переписуванням історії” проти якого “бореться” кремль.

Владімір сальдо, який продовжує вважати себе “губернатором”, продовжує озвучувати російські наративи.

Так, за його словами Україна сама обстрілює Херсон з мінометів, чого не робила коли він був в окупації. Проте жодного відео з коптеру, як це відбувається днем немає, як й свідків. Не кажучи вже, що якщо українська армія боїться лишатись вночі у Херсоні, то виходить, що російська артилерія під час нічних обстрілів міста обстрілює мирних мешканців. Те, що українці змушені воювати через напад рф, а не через бажання приймати участь в “м’ясорубці”, яку влаштувала тут Москва, зрадник уникає.

Крім того, гауляйтер розповів про “звільнення” міста й розповів про “грабіж музеїв”.

Цікаво, що це є просте віддзеркалення дій самої рф у Херсоні. Адже росія вже давно вивезла культурні цінності з міста, перед втечею. В тому числі пам’ятники. Навіть при бажанні, Україна не могла б розрабувати музеї. Ну а наступ зс рф без форсування Дніпра наразі не можливий, це зрозуміло навіть людям без військової освіти.

Наостанок головний зрадник Херсону розповів про корупційну схему крадіжки зерна у місцевих фермерів.

Відтак, тепер аби мати право продавати зерно за ринковими цінами місцевий фермер має звернутись до окупаційної адміністрації, яка на свій розсуд вирішить чи давати дозвіл.

Не варто бути економістом, аби зрозуміти що це корупційний чинник й дозволи отримувати будуть лише низка прокладок дотичних до гауляйтерів, які будуть викупати зерно задешево в умовах профіциту в регіоні й далі вивозити та продавати за ринковими цінами в інших регіонах забираючи собі різницю. Все це пропаганда подає як турботу про мешканців.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті Центру національного спротиву 19 лютого.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.