Спротив пропаганді. Як росіяни нав’язують культ лідера на ТОТ

Нещодавно Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт владіміра путіна, тому одразу російська пропаганда одразу прийнялась пояснювати росіянам чому вони мають любити міжнародного злочинця. Огляд російської брехні за тиждень – далі.

На тижні всеросійський центр вивчення суспільної думки провів опитування росіян на тему, якби вони мали машину часу, то куди відправились. Виявилось, що 63% росіян хотіли б відправитись в минуле й з них 29% у 20 сторіччя.

Це і є результат російської пропаганди, російське суспільство живе минулим. Кремль постійно романтизує минуле, адже історія для москви є лише засобом пропаганди й спекуляцій. Історія в трактуванні російської пропаганди це щось про вічність, а отже має плекати консервативні погляди. Виховання останніх покладене на владу.

Саме тому влада у рф має священний статус, адже “захищає минуле”. Проте найіронічнішим є те, що саме минуле у рф постійно змінюється. Пропагандисти легко перемикають суспільство з оголошення триденної війни проти України у війну НАТО проти рф. А між цими подіями рік.

Що ж говорити про події 20-ти річної давнини чи сторічної. Ще нещодавно рф засуджувала сталіна, а вже зараз він герой нації. Розстріляні та репресовані москвою поети стають “частиною русской культури”, а колишні атеїсти й діти ЧЕКістів розповідають про утиски православних.

Ось приклад як російська пропаганда на ТОТ за допомогою “історії” намагається обґрунтувати право рф вдиратися в чужі країни, які сама рф раніше визнала й обіцяла захищати.

Тобто, окупаційна адміністрація згадує розділ Польщі у 1793 році в якому російська імперія була агресором й розповідає про утиски “русского народа”. Виявляється, що утворення Речі Посполитої було загрозою для неіснуючої тоді росії й польські еліти “влаштовували провокації”. Хоча саме Московія йшла постійно загарбницькими війнами на захід, а не навпаки.

А потім “частина росії” взяла й почала називати себе Україною. От просто нізвідки. І їй навіяли образ ворога. ні слова про українську народну республіку й навіть Радянську Україну, яка була республікою всі роки існування в СРСР й навіть є однією з засновниць ООН.

Далі не будемо коментувати про “переворот” й нацизм, адже це просто вільне трактування пропаганди. Бо після “перевороту” продовжував діяти парламент, далі були вибори, де були міжнародні спостерігачі. У 2019 влада взагалі змінилась. Це російська пропаганда просто пропускає. Як й захоплення Криму, “референдуми” під дулом автоматів й напад росії на Україну.

Ніколи Богдан Хмельницький не об’єднався з Московією, адже немає оригіналів документів. Якщо ж мова йде про васалітет, то такі речі були в історії більшості країн й це називається “ситуативний союзник” й не давало росії право вдиратися в Україну у 2022 році.

Ну й наприкінці росіяни роблять просто нацистську тезу, що, мовляв, українців не існує. Мова є, культура є, самоідентифікація є, міжнародне визнання, уряд, держава – все є, але це міф. Ну й далі про ворогів повсюди, адже як самі окупанти написали “ворог потрібен аби сформувати ідентичність”.

Ну найбільш важливою темою для пропагандистів на тижні стала річниця приходу до влади фюрера – владіміра путіна. Тут сучасну історію переписували в постах, але ви зараз побачите, що наративи однакові й роздавались з одного центру у Москві.

Ось Запорізька окупаційна адміністрація розповідає про важливість промивання мізків дітей, “захист історії”, відродження духовно-моральних цінностей (напад на інші країни, репресії незгідних, табори) й захист сімейних цінностей. Тут просто нагадаємо, що путін пішов від дружини до молодої коханки, яку вивіз з дітьми жити у Швейцарію. Сам путін звинувачується світом у вивезенні дітей.  Це і є захист “сімейних цінностей”.

Тут нам вгорять про культуру великонаціональної країни, але акцентують увагу лише на “русскіх”, хоча громадяни рф – росіяни. Тобто все ж таки одна нація вище інших. Важко приховати нацистську сутність в привітанні до головного нациста.

Головний зрадник Запоріжжя теж пішов на поклін, але забув перерахувати реформи. Справа в тому, що росія як була сировинною країною до путіна, так й лишилась такою з ним. Змінилась лише цінова кон’юнктура на енергоносії, що дозволило збільшити прибутки в бюджет.

Проте оцінку економічним показникам путіна можна дати з його заяви у 2004 році, коли він обіцяв догнати Португалію (не найбагатшу країну ЄС) щодо рівня ВВП на душу населення. Станом на зараз ВВП Португалії на одного громадянина вище у два рази аналогічного показника рф (24,5 тис. доларів проти 12,1 тис доларів).

Російська армія настільки реформована, що закінчилась в прямому сенсі слова й довелось оголошувати мобілізацію, шукати людей в тюрмах й везти Т-54. Щодо БРІКС, то два члени цієї організації (ПАР та Бразилія) обіцяли арештувати путіна, якщо він приїде до них.

Ну а “вистояти” проти санкцій в результаті самої політики путіна – це мати дефіцит бюджету 34 млрд доларів за два місяці 2023 року, адже саме з цього року запрацювали санкції оголошені у 2022 році.

Гордість за окупацію іншої країни взагалі не варто коментувати.

Донецький гауляйтер пушилін взагалі заявив, що вся політика вождя це робота на підвищення рівня життя росіян. Саме тому путін ініціює війни, загнав країну під санкції, а середня зарплата країни ниже ніж у більшості західних країн сусідів. 

Щодо перемоги над тероризмом, то нагадаємо, що росія визнана Європарламентом країною спонсором тероризму. А сам пушилін очолює терористичну організацію створену росією.

Ну й найцинічнішим є це “привітання” від журналістки каналу “таврія”. Цей канал створив кремль на базі захопленої у Херсоні філії “Суспільне”:

Дівчина позує у зруйнованому армією рф Маріуполі й їй 17 років. Вона ніколи не жила у рф, а народилась вже після приходу путіна до влади. Й от вона повторює тези пушиліна про “перемогу над тероризмом” й “економічний суверенітет”. 

Цікаво, по-перше, всі колаборанти не згадують про президентство дмітрія мєдвєдєва. По-друге, на момент приходу путіна до влади, НАТО не було у кордонів країни, росія мала вплив на Балканах, й контролювала колишні країни СРСР. 

За часи правління путіна росія втратила контроль над Україною, Молдовою, Азербайджаном, країнами центральної Азії, на Балканах й отримала НАТО уздовж всіх своїх кордонів. Росія перестала бути космічною державою, адже не здатна виконати жодної космічної програми, а її армія знімає з баз 70-річні танки, поки в бюджеті зростає дефіцит. Це і є результат правління путіна, де за його часи росла лише пропаганда.

На тижні росіяни намагались виставити ракетний удар по МГБ, який окупанти розмістили в одному з корпусів коледжу, за удар по цивільному об’єкта.

Росіяни намагались пояснити, що поруч було навчання й є постраждалі, але чомусь їх в сюжеті немає, як й свідків удару. Все що є “довідка”, яка має підтвердити, що це цивільний об’єкт. Чому в цьому корпусі не було навчань, коли в сусідньому були й де свідки удару? Їх немає.

Переходимо до владіміра рогова – запорізького зрадника, який займається тиражуванням брехні в промислових масштабах.

Ось він жаліється, що хтось змусив піти Райффайзен банк з “прибуткового та перспективного” ринку рф. До відома рогова, у 2022 відтік банківського капіталу у рф склав приблизно 250 млрд доларів, а у 2023 прогнозується ще мінус 68 млрд доларів. Це і є банківський ринок рф.

Коли рогов не бреше – він мовчить.

Насправді цьому фейку вже три місяці. Російська пропаганда взяла прогноз погоди на польському телебачені й далі вже займалась фотошопом. Взагалі, тільки нацист може думати, що нормальна країна планує окуповувати іншу державу. Інше питання, що саме нацисти є цільовою аудиторією рогова.

А ось рогов вирішив знову похвалитись “унікальною російською зброєю”.

Унікальним цей гелікоптер робить лише те, що він єдиний у світі, який збили протитанковим комплексом “Стугна” українського виробництва. Загалом від початку війни було збито близько 50-ти таких гелікоптерів.

Також рогов розповів про мільйони біженців з України до рф.

Ну найцікавіше, що фото біженців зроблено на кордоні з Польщею. Це все що треба знати про цей пост рогова. Насправді світові ЗМІ не розкажуть, бо це дані російської пропаганди. Вся Україна пам’ятає черги на польському кордоні на початку вторгнення, аналогічних черг до рф не було. Навіть фото прийшлось брати з Польщі.

Ба більше, росіяни проводили фільтрацію навіть тих хто їхав в їх сторону. Рогов ж точно не розкаже, чому росіяни закрили пропускний пункт у Василівці й заборонили виїзд до вільної України.

Також рогов не розповість чому взагалі люди мали виїжджати зі своїх домівок й хто почав війну. Лише людожерська спекуляція на трагедії для промивки мізків росіянам.

Тим часом людина, яка сама себе проголосила губернатором Херсонщини владімір сальдо продовжує розповідати про свій борг перед херсонцями, які його не обирали.

З яких зрозумілих причин не працює порт? Напевно з тих, що власники сальдо почали війну й заблокували цей порт. Напередодні війни порт передали в концесію, тобто залучили 320 млн грн інвестицій. Проте зараз порт замість розвитку постійно перебуває під російським бомбардуванням. Це і “зрозумілі причини” сальдо.

На Луганщині росіяни звітують про покращення, які вони принесли. Точніше вони як завжди обіцяють покращення.

А точніше навіть не покращення, а обіцяють відбудувати льодовий палац в Сєвєродонецьку, але чомусь не згадують що саме вони його й розбомбили.

Ну й наостанок цинізм від вищезгаданої 17-річної пропагандистки, яку використовують росіяни.

Окупант в розмові з нею називає знищення Маріуполя – символом перемоги. Напасти о четвертій ранку й оточити місто, замордувати десятки тисяч людей, бомбардувати місто місяцями й сказати, що це символ перемоги. При цьому, дивлячись на місто в руїнах окупант вражений “силою русского оружія”. Це і є “російська ввічливість”.

Наступний огляд російської брехні вийде на сайті Центру національного спротиву 9 квітня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.