Вивчення української мови онлайн

На тимчасово окупованих росіянами територіях окупаційні адміністрації активно ведуть боротьбу з українською мовою. З бібліотек та книгарень вилучають й знищують книги та підручники. Відтак практично відсутні умови для вивчення та розвитку української мови. 

Громадяни, що перебувають на ТОТ, зважаючи на встановлений репресивний поліцейський режим, не мають змоги демонструвати українську національну ідентичність та сприяти збереженню і популяризації української мови.

Свого часу, відсутність системної та цілісної державної мовної політики до 2014 року створила передумови для здійснення агресії щодо України з боку російської федерації у формі гібридної війни. Більшість свідомих мешканців на тимчасово окупованих територіях усвідомлюють масштаб мовного питання і підпільно вивчають українську мову.  

Для тих хто потребує підтримки та інформації ми підібрали корисні поради для вивчення української мови.

Якщо у Вас наявний доступ до мережі інтернет пропонуємо вам ресурси на яких ви будете мати можливість вчити, вдосконалювати, спілкуватись і використовувати українську мову. 

До вашої уваги, задля безпеки після використання сайтів вивчення української мови пропонуємо видаляти лінки з історії браузера чи з телефону, якщо це додаток видаляти його після користування ним. Такі заходи убезпечать вас від можливих негативних наслідків.

Зміст

  1. Національна платформа з вивчення української мови.
  2. Українська для дітей на Learning passport.
  3. Мовна майстерня “Слово на нОво”.
  4. Курс на платформі Prometheus.
  5. Мінікурс з української мови на SWEET.TV.
  6. Тренажер з правопису української мови.
  7. Платформа для вивчення мов Duolingo.
  8. Проєкт “Єдині” ГО “Навчай українською!”.
  9. Український розмовний клуб з Зоряною Гуцуляк.
  10. Education Era.
  11. Онлайн-курс “МовиТИ”.
  12. Безплатна платформа “ЩИТ”.
  13. “Вчимо і граємо”.
  14. “Неправильно-правильно”.
  15. Гра “Українська мова”.
  16. Онлайн-гра “Українська мова”.
  17. “Лайфхак українською”.
  18. Youtube проєкт “Солов‘їне шоу”.
  19. Відеолекції “Як перейти з російської на українську”.
  20. Онлайн-ресурси “Яке пишеться?”.
  21. Телеграм-канал “Українська24”.
  22. Тестування рівня володіння українською мовою.

Національна платформа з вивчення української мови

Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови в тому числі і для дітей.  

На цій платформі можна покращити свої знання з української мови, так і вивчати її з нуля, якщо на цей час ви переважно спілкуєтесь російською мовою. На початку Ви обирайте мову якою на цей час володієте у відповідному вікні на сайті. 

Онлайн-ресурси такі як Mova.info, Duolingo, онлайн уроки української мови, освітня платформа «Є-мова», тренажер з правопису української мови та інші корисні опції ви отримаєте тут.

Українська для дітей на Learning passport

Український інститут розвитку освіти пропонує курси української мови, розміщені у вільному доступі на освітній платформі UNICEF Learning passport.

Цікаві новини та публікації в яких УІРО поширює оновлення та нові корисні матеріали які підійдуть як для молодого покоління так і для дорослого покоління доступні тут.

Мовна майстерня
“Слово на нОво”

Онлайн і офлайн курси української мови для дорослих, де є можливість сформувати комфортний графік занять.

При реєстрації на мовні курси ви заповнюєте анкету в якій вказуються ваші побажання, напрям курсів, який буде для вас найбільш цікавим та корисним.

Тому заповнюйте анкету для якісного вивчення мови тут.

Курс на платформі Prometheus

Онлайнові курси української мови для російськомовних українців. Одним із складників є форум, де учасники курсу можуть спілкуватися українською. 

Курс розрахований на широке коло слухачів, які послуговуються на роботі чи вдома російською мовою.

Такий онлайновий формат вивчення української мови зручний для українців Донецької та Луганської областей, АР Крим. Також навчання стане у нагоді для вступників до ВНЗ України, які прагнуть покращити навички розмовної української мови. Реєструйтесь тут.

Мінікурс з української мови на SWEET.TV

Пізнавальні відео від філолога. Цей міні курс з української мови є елементарного рівня, щоб якомога ширше допомогти вам вивчити українську для різних життєвих ситуацій. Беріть участь безкоштовно за посиланням.

Тренажер з правопису української мови

Тренажер допоможе вам використовувати теорію на практиці. Таким чином це сприятиме засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню навичок. Також навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

Тренажер постійно поповнюється новими завданнями. Ви можете на сайті ознайомитися з правилами граматики і одразу виконувати вправи на перевірку знань та засвоєння матеріалу. Заходьте за посиланням тут.

Платформа для вивчення мов Duolingo

Популярна платформа для вивчення мов Duolingo курси, які ефективно й дієво розвивають навички читання, слухання та говоріння. Вивчення мови в Duolingo абсолютно безкоштовне. Завантажуйте для зручності додаток та вчіть українську тут.

Проєкт “Єдині”
ГО “Навчай українською!”

«Єдині» – це 28 днів підтримки у переході на українську мову.

Протягом навчання ви щодня будете отримувати завдання

та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр.

Крім того, ви можете взяти участь у вебінарах та розмовних клубах, що допоможе вам спілкуватися в колі осіб, які як і ви вивчають українську мову.

Ще однією перевагою проєкту є friendly-чати для спілкування українською у вузькому колі та аудіоматеріали для кращого засвоєння знань, це і ще багато інших корисних опцій ви знайдете тут.

Український розмовний клуб з Зоряною Гуцуляк

Віртуальний салон для спілкування та вдосконалення ділової української мови для професіоналів, для яких українська не є рідною.

Сесії безплатного клубу відбуваються щотижня у четвер у Zoom о 19:00 за київським часом. При потребі, учасники мають змогу працювати у малих групах по 2-3 людини. Кількість учасників не обмежена. Тривалість однієї сесії – 2 години. 

Рівень знання мови значення не має. Щоб долучитися до клубу, потрібно написати на електронну адресу: [email protected]. Також можна комунікувати використовуючи сторінку у соціальних мережах Facebook.

Education Era

“Українська мова” від освітнього проєкту Education Era. На сайті чітко та лаконічно розміщено програму та детальну інформацію про курс. 

Безплатний курс триває 6 тижнів по 4 години. Він чудово підійде для учнів 9-11 класів, які прагнуть вчитися на відмінно. Для майбутніх абітурієнтів, які хочуть добре скласти ЗНО та вступити в провідні вищі навчальні заклади країни. Для студентів всіх спеціальностей, яким замало занять з української мови в університеті. 

Для дорослих, які хочуть поновити шкільні знання. Приєднуйтеся до курсу тут.

Онлайн-курс
“МовиТИ”

Сучасний курс української мови, який допоможе вам пізнати українську мову такою, як вона є — із суржиком, афоризмами, варіативною вимовою і навіть лайкою. 

Безплатний курс з 5 модулів, додатки чеклісти та підбірки корисних джерел, практичні завдання та тестування, чат-спільнота однодумців пропонує Edera.

Для тих, хто вагається: переходити на українську чи ні залишаємо посилання тут.

Безкоштовна платформа
“ЩИТ”

Платформа складається з двох напрямів: розмовні клуби та лекційні заняття.

Курс для українців, які не говорять українською, але хотіли б. Тут ви можете поговорити про ваші страхи, які не дозволяють заговорити вам мовою.

У прямому етері ви зможете запитати усе що вас цікавить або турбує. На лекційних заняттях ви матимете можливість дізнатися більше про нашу літературу, історію, навчитеся висловлювати свою думку. На даній платформі викладачами виступають історики, журналісти, письменники та військові.

Мобільний застосунок
“Вчимо і граємо”

Мобільний застосунок “Вчимо і граємо” додаток для початківців, який заохочує до спілкування. Гра, яка допомагає вивчити українську мову на базовому рівні. У застосунку можна візуалізувати слова, ознайомитися з транскрипцією, прослухати правильну вимову, пройти тест на правопис. 

Ця захоплива і розвивальна гра є мобільним репетитором для самостійного вивчення лексики та фонетики початкового рівня, додаток тут.

Довідник з українського слововживання
“Неправильно-правильно”

Довідник в якому ви дізнаєтесь яким чином використовують українські слова не правильно і як має бути правильно. Довідник з українського слововживання Марії Волощак тут.

Онлайн-гра
“Українська мова”

На цьому сайті цікава гра з українськими словами, пограти можна тут.

Скетч-шоу
“Лайфхак українською”

Проєкт телеканалу «Суспільне. Новини». 39 серій, які допоможуть позбутися суржика, правильно вживати слова з часткою «не», замінити нецензурну лексику українською лайкою тут

Youtube проєкт
“Солов’їне шоу| Хто ми є”

Солов‘їне шоу корисна, повчальна та розважальна програма. Тут можна вивчати українську мову не тільки легко, а й весело.

Відеолекції “Як прейти з російської на українську”

Максим Прудеус пропонує до уваги серію корисних відео “Антисуржик” про неправильне вживання слів на роботі, у подорожах, транспорті, розмовах. Тому дивіться відео тут. 

Дивлячись відео можна легко, безконфліктно та безболісно перейти на українську, а також дізнатися найчастіші випадки суржику. 

Тут покрокова інструкція складена з досвіду, та перемог над собою Максима Прудеуса і також його помилок. Він розповість, що саме та на якому етапі варто та не слід робити.

Онлайн-ресурс
“Як пишеться?”

Корисний словник, який містить кілька мільйонів форм слів української мови та дозволяє перевірити написання слова в тому чи іншому відмінку. Словник тут.

Телеграм-канал
“Мова-ДНК нації”

Освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови, цікавий проєкт переглядайте в сучасному телеграм-каналі тут.

Телеграм-канал
“Українська24”

Це мультимедійний формат, який допоможе опанувати вам нові правила української мови, позбутися суржику та русизмів. Сучасний канал з цікавим контентом, відео, аудіо, тести відстежуйте тут.

Тестування рівня володіння українською мовою

Тестування дозволить визначити рівень дуже надійно та в найкоротший час. Кількість спроб проходжень тесту не обмежена. Виміряйте прогрес у володінні українською мовою та ефективно будуйте індивідуальну траєкторію подальшого опановування української мови. 

Система буде автоматично генерувати приблизно 30 тестових завдань (із загальної кількості понад 1000 тестових завдань) для кожної спроби проходження тестування. Час на проходження тесту обмежений до 1 години, хоча зазвичай для проходження тесту буде потрібно приблизно 20-30 хвилин.

Ви зможете перевіряти свій рівень тут.


Пам’ятайте, мова відіграє ключову роль у формуванні вашої свідомості й саме на неї полюють окупанти. Не дайте ворогу вбити вашу ідентичність та продовжуйте чинити спротив.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.