Паспортизація РФ. Перспективи

Враховуючи досвід територій, які раніше потрапили під окупацію РФ, розповідаємо про перспективи подальшого життя на захоплених територіях, а точніше їх відсутність.

Ми виокремили 5 основних ризиків отримання паспорта РФ на тимчасово окупованих територіях.

Наявність російського паспорта не робить вас росіянином

Якщо ви або хтось з ваших знайомих планує отримати російський паспорт з добровільних суджень, то маємо для вас погані новини: для Кремля сенс в окупації є ресурси та територія. Мешканці цієї території не є росіяни й ніколи для Кремля такими не стануть.

Головне для Москви – зберегти захоплене, й тому РФ перетворює захоплені території на суцільні військові бази з військовими поселеннями. Це демонструє досвід раніше окупованих РФ територій. Росіяни створювали бази в Балтії, Кенігсбергу, Криму, Донбасу, заселяючи ці регіони родинами військових.

Красномовним прикладом є те, що коли Москва намагається дискредитувати ідею постачання західної зброї Україні, то влаштовує хаотичні обстріли Донецька чи Енергодара, видаючи це за удари зброї союзників. Зауважте, чомусь окупанти не обстрілюють Бєлгород чи Курськ, бо там живуть росіяни, а не просто власники ворожого паспорту.

Легалізація мародерства

Отримуючи російський паспорт ви фактично добровільно переходите в російське правове поле. Тепер ви маєте переоформити майно згідно з законодавством РФ. Отже, тепер кремлівський режим може легально це майно у вас конфіскувати. Зауважимо, що багато підстав в Росії для такого рішення не треба шукати. Це може бути пост в соцсторінках, або просто потреба ворожої армії.

Юридична нікчемність російського паспорта 

Російський паспорт виданий на окупованих територіях немає юридичної сили для інших країн. Фактично ви стаєте людиною без документів для всього іншого світу. Мешканець “сірої зони”. Після окупації Криму серед мешканців півострова був популярний “паспортний туризм”, люди масово їхали на південь України задля українського паспорта, але наразі Кабмін працює над правками до закону про колабораціонізм, які передбачають кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта. Тепер всидіти на двох стільцях не вийде.

Мобілізація до лав ворожої армії

Якщо ви чоловік призивного віку, то можете дізнатись досвід “колег” з т.зв. ДНР чи ЛНР, та навіть Криму. Росіяни наразі масово проводять “приховану мобілізацію”. Проте аби не наректи проти себе бунти, Кремль віддає перевагу мобілізації населення окупованих територій, адже див. пункт 1.

Зазвичай таких “добровольців” кидають без відповідного спорядження й підготовки на передові лінії. таким чином Москва вирішує два завдання: дізнається вогневі точки противників й масові смерті українців по обох боках фронту. Останнє дає можливість Кремлю імітувати “братовбивчу війну” й ментально розділити народ. Ще раз – Кремлю вигідна ваша смерть.

Центр національного спротиву підкреслює, єдине майбутнє окупованих територій можливе лише після їх звільнення ЗСУ, задля цього ми закликаємо місцеве населення якнайшвидше евакуюватись, ігнорувати паспортизацію й не брати участь в фарсі, який Москва називає “референдум”.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.