Електрика
Кожен може внести свої корективи в електропостачання офісного чи житлового приміщення, безпосередньо в себе на роботі. Наприклад, змінюючи лампочки в приміщенні, при вимкнутому світлі, в денний час, підкладаємо в патрон монету. І лише тоді вкручуємо лампочку. Це призведе лише до спрацювання запобіжників. Якщо ви про них не потурбувалися раніше. Схожого ефекту можна досягнути використовуючи вилку електропристроїв, що закорочена. Таку ми намагаємося вставити у всі розетки, які бачимо на нашому шляху. Бачите дріт живлення якоїсь техніки? Якщо він не вставлений в гніздо розетки, пошкоджуємо, надрізаємо з метою короткого замикання. Важливо не вставляти його в розетку опісля, залиште це окупантам.
Офісна техніка
Помітили техніку, до мікросхем якої можна легко отримати доступ? Розпиліть на них розчин з води з сіллю. Чим більше солі – тим краще. Після висихання води солі призведуть до замикання контактів на платах. Це стосується не лише комп’ютерної техніки. Також користуйтесь порадами з розділу електропостачання, які можуть суттєво вплинути на роботу офісної техніки. Станки на виробництві виводяться з ладу таким ж способом.
Виробнича (промислова) техніка
Почнемо з простого. Будь який станок вимагає обслуговування та чистоти. Ну це лише якщо ви хочете щоб він працював. Забудьте про обслуговування, не перегрів чи правильну роботу з станком. Або ж, хорошим доповненням до масла яке використовується в станку стане дерев’яна, металева стружка, чи навіть пісок. Тай хто сказав що мастило потрібно використовувати лише те що вказано в інструкції по експлуатації?
Нагадуємо, інструкції по експлуатації, у військовий час, носять виключно рекомендаційний характер. Самі ж ємності з мастилом та іншими рідинами не обов’язково повинні протікати. А будь це нещільно закручена кришка чи отвір в самій ємності, вибір ваш.
Працюєте за сверлильним станком? Мабуть прекрасно знаєте, як перегріваються та ламаються дорогі і навіть високотехнологічні сверла. Просто трішки більше тиску. Якщо ж станок оснащено системою охолодження, перевірте чи до смаку їй крупи. Гречка, рис тощо.
Працюєте з пилами? Зберігайте їх у зігнотому стані. Доволі швидко вони тріснуть. Чистка і обслуговування інструменту абсолютно не потрібні. Про них забуваємо. Проте, у журналах обслуговування відмітки робити варто.
Якщо у станку чи пристрої є ремінний привід, надрізання таких ременів не повинно викликати у вас складності. Чи можливо послаблення гайок та елементів кріплення. А от його заміна чи підбір стане значною проблемою для окупанта. Ну і не забувайте за дроти живлення.
Те ж стосується і промаслених шмат. Не варто їх просто викидати! Назбираємо у підвалі , чи можливо контейнері у кутку майстерні. Або не у кутку, іскри туди можуть потрапити завдяки іншому працівнику, а можливо просто недопалок викинутий вами допоможе.
Загалом, це не вичерпний перелік приємних сюрпризів. Ваша уява вам допоможе. Та як завжди наголосимо, перед тим, як переходити до саботажної роботи – перш за все подбайте про свою безпеку!