Для аналізу неавтентичних відео в YouTube та сторінок, що їх публікують, є достатньо наявних даних на самій платформі. Кількість коментарів, кількість переглядів, кількість підписників. Важливо враховувати, що активність ботів у коментарях можна визначити через доцільність самих коментарів. Коментарі від ботів у більшості випадків не мають змісту або дуже прості за своїм характером.
У аналізі YouTube-каналу має значення перегляд інших розділів на ньому. У розділі «Про канал» знаходяться додаткові посилання каналу, регіон, дата створення, кількість загальних переглядів, контактні дані та опис. Також є розділи «Спільнота» і «Канали», звідки аналітик може отримати додаткову інформацію.
Важливо зазначити, що з появою формату Youtube Shorts значна кількість фейкових відео тепер подається саме у скороченому форматі. Це зумовлено тим, що такі відео легше створювати на смартфоні та, через короткий формат, алгоритм YouTube швидше їх розповсюджує на ширшу аудиторію.
Для поглибленого аналізу YouTube-каналу існують різноманітні інструменти, але найдоступнішим у своєму використанні є Social blade. На даному сайті необхідно ввести посилання чи юзернейм каналу, щоб перейти на його сторінку. Тут знаходиться детальніша інформація про канал. У більшості випадків для аналізу потрібен розділ «Детальна статистика». У цьому розділі є інформація про приріст переглядів та підписок каналу в певному проміжку часу. Ці дані дають можливість переглянути нерегулярності у прирості переглядів та активності на каналі.