CENO Браузер для доступу до Інтернету при відсутності звязку

кібербезпека, безпека передачі даних

Інтернет надає користувачам доступ до величезної кількості інформації, знань, розваг та можливостей. Однак через війну на окупованих територіях не всі можуть вільно користуватися інтернетом, тому що на ТОТ існує інтернет-цензура, обмеження та блокування доступу до певних сайтів, контенту чи сервісів. Крім того, в деяких випадках інтернет може бути вимкнений або уповільнений через технічні проблеми викликані бойовими діями. У таких ситуаціях користувачі можуть виявитися ізольованими від інтернет-спільноти та позбавленими можливості отримувати та розповсюджувати інформацію.

CENO Браузер дозволяє користувачам отримувати доступ до веб-контенту та ділитися ним навіть коли зв’язок відсутній або порушений, а також боротися за свободу інформації та доступ до мережі.

Цей браузер заснований на Mozilla Android Components та бібліотеці Ouinet, який використовує піринговий протокол. CENO Браузер був розроблений компанією eQualitie, яка спеціалізується на створенні технологій захисту прав людини та демократії в інтернеті. 

Серед основних особливостей та переваг CENO Браузера можна виділити такі:

 • Робота без інтернету: CENO Браузер може завантажувати контент з локального кеша або інших пристроїв в мережі, навіть якщо інтернет не працює або піддається цензурі.
 • Децентралізація: CENO Браузер не залежить від центральних серверів чи посередників, а використовує розподілену мережу вузлів для зберігання та передачі контенту.
 • Безпека та приватність: CENO Браузер шифрує всі дані, що передаються в мережі, та не залишає слідів про те, який контент користувач переглядає або ділиться.
 • Соціальна відповідальність: CENO Браузер дозволяє користувачам допомагати один одному отримувати доступ до заблокованого контенту, стаючи мостами або ретрансляторами мережі.

Як працює CENO Браузер

Коли користувач вводить URL-адресу в адресний рядок CENO Браузера, браузер намагається знайти контент за цією адресою в локальному кеші або мережі. Якщо контент не знайдено, браузер надсилає запит на спеціальний вузол, який називається інжектором, який намагається отримати контент з інтернету і відправити його назад до мережі CENO. Контент, отриманий з Інтернету або мережі CENO, зберігається в локальному кеші і може бути доступний іншим користувачам в мережі.

CENO Браузер забезпечує безпеку та приватність користувачів за рахунок наступних заходів:

 • Шифрування: CENO Браузер шифрує всі дані, що передаються в мережі, використовуючи алгоритми AES-256 та Curve25519. Це запобігає перехопленню, модифікації або аналізу даних третіми сторонами.
 • Анонімність: CENO Браузер не зберігає жодних особистих даних користувачів, таких як IP-адреси, історія відвідувань або кукі. Крім того, браузер не надсилає жодних даних на центральні сервери чи посередників, а використовує лише пірінгову мережу для обміну контентом.
 • Самознищення: CENO Браузер надає можливість користувачеві видалити всі дані з локального кеша або мережі за бажанням або після певного часу.

Якщо у вашому індивідуальному випадку доступ до мережі Інтернет наявний, завдяки CENO Браузеру ви можете бути особливо корисним підтримуючи інших користувачів у мережі, надаючи їм доступ до контенту або діючи як міст або ретранслятор. Наприклад, користувач може допомогти іншим користувачам отримати доступ до заблокованих сайтів, ставши мостом між мережею CENO та інтернетом, або збільшити швидкість і надійність передачі даних, ставши ретранслятором для інших пристроїв у мережі.

Як встановити та почати використовувати CENO Браузер

Для того, щоб встановити та почати використовувати CENO Браузер, потрібно виконати такі кроки:

 • Завантажити браузер з Google Play.
 • Запустити браузер і дати дозвіл на доступ до розташування, сховища та мережі.
 • Налаштувати браузер на власний розсуд, вибравши мову, режим роботи (звичайний або міст), час життя кеша та інші параметри.
 • Ввести URL в адресний рядок або вибрати один із запропонованих сайтів на головній сторінці браузера.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.