Огляд нових мін які застосовують окупанти

В намаганні знищити українців ворог випробовує усі наявні види озброєння. Деякі з них є маловідомими зразками і можуть бути помилково прийняті за інший предмет. В даній публікації хочемо показати види ворожих мін, які можуть зустрічатись як на тимчасово окупованих територіях, так і у прифронтових районах, а також нагадати про заходи безпеки, які публікувались раніше у статтях Мінна безпека, Як вберегтися від вибуху гранати.

МИБ

МИБ
МИБ

Тип боєприпаса – осколковий, кругового ураження.
Режим застосування – “міна” і “граната”.
Габаритні розміри:
діаметр – 61,5 мм;
висота – 170 мм;

ПОБ

ПОБ

Висота підриву над поверхнею грунту: 0,4-0,6 м
Радіус суцільного ураження:
незахищеної живої сили: не менше 25 м
живої сили в бронежилеті II-III класу захисту: не менше 12 м

ПОМ-3

ПОМ-3

Висота: 200 мм
Діаметр: 60–70 мм
Уламки: ~1850 напівготових уламків
Ефективний радіус ураження: 8-13 м (в залежності від наявності засобів індивідуального захисту)
ПОМ-3 має сейсмічний датчик цілі, який спрацьовує лише на вагу людини середньостатистичної тілобудови й амплітуду її кроків.

ПОМ-2Р

ПОМ-2Р
ПОМ-2Р

Висота: 16.5 см
Діаметр: 6.85 см
Ефективний радіус ураження: 5-8 м

Міна ПОМ-2Р протипіхотна осколкова кругового ураження. Призначена для виведення з ладу особового складу противника. Ураження завдається осколками, на які дробиться корпус після підриву заряду вибухової речовини в той момент, коли людина зачепить один із чотирьох датчиків цілі (тонкі капронові нитки довжиною по 10м кожна).

ПМН-4

ПМН-4

Висота: 9.5 см
Діаметр: 4.2 см
Міна протипіхотна фугасна натискної дії. Зазвичай під час вибуху міни руйнується майже повністю стопа ноги.

ТМ-89

Висота: 13.2 см
Діаметр: 32 см

ТМ-89 — міна протитанкова протиднищова. Вибух відбувається при наїжджанні проекції танка (БМП, БМД, БТР, автомобіль) на міну, — його магнітне поле впливає на пристрій підривника, що реагує. Ураження машинам наноситься через пробивання днища кумулятивним струменем під час вибуху заряду міни у момент, коли танк чи будь-яка інша машина виявиться над міною. При наїзді гусеницею чи колесом відбудеться звичайний фугасний вибух міни.

Кожен з цих предметів є надзвичайно небезпечним. Якщо Ви знаходитесь на тимчасово окупованих територіях і виявили схожий предмет чи його частину, не чіпайте його і відійдіть поволі якнайдалі тим шляхом, яким прибули. У разі виявлення таких предметів у прифронтових районах України, негайно повідомте про знахідку правоохоронним органам або спеціальним службам.

Також можна повідомити про вибухонебезпечний предмет через інтерактивну мапу за посиланням mine.dsns.gov.ua та в мобільному додатку MineFree 2.0.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.