Стеганографія, або як сховати файл на видному місці

Зміст Hide
  1. Stephanie
  2. OpenStego

Стеганографія – спосіб збереження, чи передачі інформації, при якому приховується сам факт існування інформації. На відміну від криптографії, де факт передачі інформації є відомий, а його зміст є зашифрованим, стеганографія покликана приховати саме існування інформації.

В умовах війни, приховування важливої інформації стає дуже важливим елементом безпеки. Саме для цього потрібна стеганографія. Сховати важливу інформацію в середині абсолютно стороннього файлу, який не викликає ніяких підозр. Наприклад, можна приховати текстовий файл в середині картинки. Ця картинка буде відкриватись як картинка, завантажуватись і розпізнаватись як картинка іншими програмами й 99% людей не здогадаються, що в середині є якийсь файл.

Для приховування інформації в сторонньому файлі використовуються спеціальні програми чи додатки.

Стеганографії на Windows:

QuickStego
Xiao Steganography
OpenStego

Стеганографія на Android:

PixelKnot
Stephanie
HIDIX

ВАЖЛИВО! Вилучити інформацію, яку ви приховали в іншому файлі, можливо в додатку і за тим паролем, за яким ви його приховували.

На прикладі додатку Stephanie та OpenStego – розглянемо як відбувається стеганографія.

Stephanie

Крок 1 – відкриваємо додаток, натискаємо кнопку Conceal.

Крок 2 – Обираємо картинку, в яку будемо ховати файл. Наприклад фото ромашок.

Крок 3 – обираємо файл, який ховаємо. Наприклад, фото руснявої техніки.

Крок 4 – Conceal.

Готово. Тепер в середині картинки з ромашками, ви маєте фото руснявої техніки, і сторонні особи, не здогадаються що ви приховуєте.

OpenStego

Обрати файл для приховування, обрати файл в якому приховувати, ввести назву і папку збереження нового файлу, обрати алгоритм і ключ шифрування. Натиснути кнопку Hide data.

Таким чином можна ефективно приховати та передавати фото особистих документів чи документів з координатами місця знаходження ворожої техніки, особового складу, замаскувавши такі дії, наприклад, під фото собаки, яку нібито плануєте завести. Діяти потрібно обдумано й обережно, обираючи нейтральні картинки чи фото, щоб ваше листування з отримувачем інформації виглядало максимально буденно, не викликаючи підозр.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.