Як уникнути небезпеки “брудної бомби”

брудна бомба, вибух

Так звана російська федерація не втрачає жодної можливості нашкодити та безчесно зруйнувати все що не в стані захопити. І не варто виключати використання окупантами брудної бомби.

Застосування так званих “брудних бомб” в рамках воєнних конфліктів може бути потенційно небезпечним, оскільки такі бомби поєднують вибухову речовину, наприклад, динаміт, з радіоактивним матеріалом. Ці бомби також називають “зброєю терористів” через їх потенціал для створення психологічного тиску та поширення страху. Вони можуть використовуватись в областях, де не ведуться активні бойові дії, але є велика концентрація людей.

Важливо розрізняти “брудні бомби” від ядерної зброї. “Брудна бомба” не може створити ядерний вибух, подібний до ядерної зброї, але вона може поширювати радіоактивне забруднення в обмеженій зоні і в невеликих кількостях. Головна небезпека полягає у самому вибуху, який може призвести до загибелі або травмування людей.

Найбільша небезпека радіаційного впливу виникає для тих, хто знаходиться безпосередньо в епіцентрі вибуху. На віддаленій від місця вибуху відстані небезпека існує лише у випадку, коли люди вдихають забруднений пил, споживають забруднену їжу або п’ють забруднену воду.

Отже, правила поведінки під час застосування “брудної бомби” аналогічні правилам під час радіаційної аварії на АЕС: швидко відправляйтесь у безпечне місце, залишайтеся там, слухайте інструкції та вказівки від владних органів, ДСНС та поліції.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.