Як вивести з ладу камеру відеоспостереження?

камери, система спостереження, камера, система нагляду

Ворог перетворює тимчасово окуповані території у в’язницю просто неба, де за вами постійно стежать. Ми маємо прості та дієві поради щодо виведення камер спостережень з ладу.

В результаті наступних дій ви не лише зможете зробити “коридор” та підвищити рівень безпеки пересування, але й внести панічні настрої серед ворога, який зрозуміє, що не контролює вулиці.

Заклеювання камери

Простий, але ефективний спосіб, як вивести з ладу камеру відеоспостереження, – це заклеїти або замазати її об’єктив. Для цієї мети підійде будь-яка фарба, скотч, стікери, пластилін або аналогічне за консистенцією речовина. Ефективність цього способу невелика. До того ж доступність камери – груба помилка монтажника. Втім, заліпити об’єктив можна банальним кулькою замазки, випущеним із шкільної рогатки. Для тих же цілей може підійти звичайний камінь, проте це призведе до псування майна, що може тільки погіршити становище злочинця у разі його упіймання. Найбільш оригінальний варіант – залити рідкий клей в пластиковий пакет і, розкрутивши той на пальці, запустити в камеру відеоспостереження для вулиці. Однак він вимагає високої точності та чималого досвіду; якщо ж він все-таки вдасться, то приклеївся пакет знімуть з об’єктива нескоро, а цього часу вистачить для провертання темних оборудок.

Замазування фарбою

Даний спосіб має великим радіусом дії, але вимагає використання певної техніки. Найбільш ефективний варіант – водяний пістолет, заправлений фарбою або пейнтбольне рушницю. Фахівці, які розповідають про те, як вивести з ладу камеру відеоспостереження, радять використовувати емульсійну фарбу на водній основі і пістолети зі змінним резервуаром підвищеної ємності. Барвник перед заливкою бажано розбавляти, інакше висока в’язкість може негативно позначитися на дальності дії пістолета і заклинити його механізм.

Перерізати проводку

Найбільш очевидний спосіб не світити обличчям на відео перервати передачу даних на монітор. Зробити це швидко, просто і ефективно можна за допомогою перерізання кабелю. Для цієї мети підійде будь-який гострий предмет, бажано – з ізольованими ручками на випадок, якщо до камери буде йти кабель напруги більше 36 вольт.

Вплив лазерним променем

Один з високотехнологічних варіантів того, як вивести з ладу камеру відеоспостереження. Направляється в об’єктив інтенсивний пучок світла призводить до засвітки чутливого елемента, що частково або повністю перекриває зображення плямою. Впоратися з таким ефектом можуть далеко не всі камери – навіть ті, що володіють широким динамічним діапазоном. Лазерна указка при цьому буде відмінно видно на записі, але фігура людини, яка направляє її – немає.

Пристрої-глушилки

Крім банальних способів виведення камер з ладу, є технологічні. Один з них – спеціальні прилади, здатні заблокувати дію пристроїв стеження. Такі глушилки переривають передачу зображення, глуша трансльований сигнал. Дія приладів спрямоване в основному на вай-фай камери відеоспостереження, однак деякі техніки здатні зібрати пристрої, що створюють перешкоди в роботі бездротових каналів.
Принцип дії таких пристроїв простий – канал сигналу камери забивається великим кількістю перешкод, що призводить до виведення її з ладу. Перерване запис буде відновлена після перезавантаження техніки, але зображення не зберігається.

Злом камер спостереження

Вивести міні-камеру відеоспостереження з ладу за допомогою спеціального програмного забезпечення не так-то просто. Злом IP-камер, як правило, спрямований не на їх поломку, а на перехоплення і перегляд відеопотоку. Підтримувати віддалений доступ до конкретної камері можна тільки за допомогою певного браузера. Трансляція відеопотоку до того ж здійснюється в різних форматах, відповідно, для його перегляду потрібно установка плагінів. З теоретичної точки зору, захист IP-камер здійснюється за допомогою двох засобів: IP-адреси та пароля облікового запису. На практиці IP-адреса не вважається дієвим методом захисту: він легко відстежується за стандартним адресою, а всі камери ідентично відгукуються на запити пошукових роботів.

Злом веб-камер

Працюють через універсальний драйвер веб-камери нерідко іменуються UVC-сумісними. Як вивести з ладу камеру відеоспостереження такого типу? Зробити це простіше, так як для її роботи використовується задокументований стандартний протокол. Втім, для доступу до веб-камері потрібен контроль над комп’ютером, з яким вона синхронізована.
Технічно отримати доступ до UVC-камерам на комп’ютерах з ОС Windows можна через фільтри DirectDraw, драйвера самої камери і кодеків VFW. Як вимкнути камеру відеоспостереження? Новачкам достатньо скористатися так званою “крисою”, модифікувавши її. Такі програми є засобами віддаленого адміністрування і представлені в інтернеті в широкому асортименті. Існують не тільки бекдори, але і законні утиліти, опціонально змінити в яких для злому камери треба автоматичний прийом запиту на дистанційне підключення і згортання головного вікна. Решта процес повністю лягає на плечі соціального інжинірингу.

Інфрачервоне і лазерне випромінювання

Лазерне випромінювання, як говорилося вище, не тільки засвічує матрицю камери, але і дозволяє впливати на неї. Для відключення міні-камер відеоспостереження можуть використовуватися різні методики: Комбінування потужних джерел. Випромінювання видимих довгих хвиль. Застосування інфрачервоних діодів. Дія інфрачервоних діодів може призвести до спалення оптичних сенсорів і матриці камери. На жаль (або на щастя), сучасні моделі камер спостереження оснащуються інфрачервоними фільтрами, які не тільки підвищують якість зйомки, але і захищають їх від прямого попадання ідентичних променів. Техніка самостійно нівелює шкідливий ефект, що не дозволяє зловмисникові домогтися бажаного.

Не менш ефективний спосіб припинення передачі зображення з створенням плями засвітки – це напрямок палаючого діода в бік об’єктива. В теорії все легко, але на практиці здійснити це практично неможливо. Останній метод – випромінювання довжиною видимої хвилі. Для цього впродовж 20 хвилин в об’єктив спрямовується потужний лазер, розташовуваний на певній відстані від нього. Даний спосіб приносить закономірний результат за умови, що джерело світла володіє потужністю, достатньою для подолання захисту камери. Найбільш ефективний у такій ситуації зелений лазер.

Магнітне випромінювання

Магніт – ще один із способів виведення камери відеоспостереження з ладу. Але він вимагає доступу до відкритої частини кабелю; метод реалізований, але вимагає дотримання декількох умов. Головне – сила магнітного поля повинна бути дуже великою, або нестабільною, достатньою для створення перешкод у роботі камери. Вимикається камера наступним чином: Виявляється відкритий ділянка проводки, по якій передаються дані. Потужний магніт залишається на ньому впродовж певного часового відрізка. Перший ефект впливу магнітного випромінювання буде помітний через тридцять хвилин – з’являться перешкоди, після чого зображення пропаде, а передача даних припиниться. При зломі варто враховувати, що існує різновид IP-камер, оснащених спеціальними протоколами, спрямованими на захист передачі даних. Їх робота полягає в усуненні помилок і трансляції зображення навіть при наявності сильних перешкод. Тепер ви знаєте, які існують способи виведення з ладу камер. При монтажі їх обов’язково потрібно враховувати, щоб зловмисники не змогли завдати шкоди вашому майну.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.