Як виявити маніпулятивний акаунт Telegram 

Телеграм

Вагому частину актуальної інформації ми отримуємо з Telegram каналів. В гонитві за гарячими новинами ми надаємо перевагу оперативним джерелам інформації. Оперативність часто іде в комплекті з неперевіреністю, а часом і маніпуляціями і вкидами.

Анонімність Telegram чудово підходить для маніпуляцій та дезінформації ворогом. Як не стати жертвою інформаційної атаки з під фальшивого акаунту, який намагається посіяти зневіру чи дезінформувати вас.

Аналіз Telegram

Telegram за своїм характером не містить багатьох даних для аналізу, але можна використати деякі вбудовані функції для розуміння автентичності інформації. Подекуди на каналах можна знайти відкриті коментарі, які можуть надати більше інформації. Також потрібно звертати увагу на кількість підписників на каналі та перегляди на їх публікаціях. Канал, який має менш ніж 20% переглядів від загальної кількості підписників, однозначно наповнений ботами. Варто також перевіряти автентичність посилання каналу, ворог завжди може створити фейкову сторінку, що імітує оригінальну. В описі каналу зазвичай можна знайти додаткову інформацію, яку залишає автор – це карти, контактні дані, юзернейми адміністраторів, криптогаманці, посилання на інші сайти тощо.

  • Для поглибленого аналізу Telegram-ресурсів рекомендовано використовувати аналітичні онлайн-засоби, що використовують АРІ соцмережі – tgstat.ru.

Що дозволяє проаналізувати Telegramstats:

Статистика каналу

На даному сайті можна ввести в пошук назву каналу або його посилання. Після цього перейти до статистики каналу, де можна переглянути наступне: дата створення каналу, індекс цитованості, середня кількість переглядів, кількість підписників за проміжок часу, відсоток переглядів публікацій та середня кількість публікацій в день. Вся вищезазначена інформація може знадобитися для аналізу Telegram-каналу.

Читати канал

Цей розділ нагадує звичайну стрічку в Telegram, але має декілька додаткових функцій для ґрунтовного аналізу.

  • У фільтрі публікацій € функція, яка дозволяє переглянути вида лені публікації, а також випадаюче вікно, де можна вибрати рік та місяць публікацій каналу.
  • Під окремими публікаціями знизу можна побачити кількість переглядів, пересилань та репостів. Натискаючи на перегляди, можна побачити детальну інформацію щодо переглядів на публікації, а врепостах видно канали і чати, де публікація була поширена.

Варто зазначити, що даний розділ дозволяє переглядати публікації каналів, які заблоковані в нашому регіоні (наприклад, Рьібарь).

Цитування

У цьому розділі можна знайти графік з каналами, що найактивніше репостять його і кого канал найчастіше репостить сам. З цього графіку видно можливу мережу каналів, у якій він функціонує та публікує контент.

Графік публікацій

Цей розділ показує детальний графік публікацій за останній місяць. Це надає можливість впевнитися, що «особистий» канал, який публікує з 9 ранку до 5 вечора, можливо, все-таки ведеться організацією або державною структурою.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.