Захист від стеження

Визначення “хвоста”. Будьте обережні і вчіться розпізнати, що за вами ведеться спостереження. Якщо ви помітили хвіст, не показуйте цього. “Погані хлопці” рідко носять плащі вільного крою з поясом. Ваш хвіст, найімовірніше, буде людиною, яку ви найменше очікуєте побачити. Наприклад, жінка чи літня людина. Вам необхідно визначити людину або кілька людей, які часто трапляються вам на очі.

Хвости працюють позмінно

Не чекайте побачити той самий «хвіст». Стеження ведеться бригадами. Одна людина йде за вами. А інші трохи позаду. Інші члени бригади можуть йти за вами паралельними маршрутами, з іншого боку вулиці або паралельною вулицею. Вони можуть використовувати автомобільні або портативні радіостанції.

Постійні атрибути та предмети

«Хвіст» може мати при собі сумку, повну перук, окулярів, краваток, що швидко змінюються, і двосторонніх піджаків. Намагайтеся сконцентруватися на таких прикметах, як зріст і характерні риси обличчя. Зверніть увагу на елементи та деталі одягу, які неможливо швидко поміняти, наприклад, штани або черевики, а також запам’ятайте особисті речі, такі як кільце або інші прикраси.

Деякі прийоми ведення зовнішнього спостереження на автомобілі

Автомобіль спостереження може обігнати вас і зупинитися для того, щоб ви його наздогнали. Це відбувається, зазвичай, при інтенсивному дорожньому русі. «Хвіст» завжди використовуватиме цю ситуацію з найбільшою вигодою для себе.

Трюки з фарами. Деякі бригади зовнішнього спостереження використовують “трюки” з фарами, щоб у темний час автомобіль виглядав то як седан, то як мотоцикл. Це здійснюється за допомогою вимикача. У вимкненому положенні у дзеркалі заднього огляду ви побачите одиночне світло фари. Це робиться для того, щоб змусити вас повірити, що підозрілий седан, який ви помітили раніше, поїхав.

Модифікація задніх фар. Перевірте задні ліхтарі автомобіля. Якщо ви виявите невеликий отвір в одному з них, це означає, що ви знаходитесь під наглядом. Це старий трюк, який дозволяє «хвосту» залишатися вночі на достатній відстані від об’єкта, навіть за дуже інтенсивного руху. Продірявлений ліхтар світитиме яскравою білою плямою, а не червоною або янтарною. Досвідчений професіонал може також вставити яскраву лампочку в один ліхтар вашого авто та залишити слабкішу в іншому. Він також може просто вийняти одну з лампочок.

Пристрої для стеження. Не треба недооцінювати рівень витонченості та кмітливість бригади спостереження. Розумний професіонал може приклеїти смужку світловідбиваючої плівки на бампер вашого автомобіля або прикріпити різні мініатюрні пристрої стеження та радіопередавачі. Пам’ятайте про це під час щоденної перевірки вашого автомобіля.

Спочатку збільште швидкість, потім зменште. Недосвідчений агент натисне на гальмо для того, щоб зловити ваш темп руху, або ж буде в розгубленості, намагаючись замаскуватися або якось виправдати свої маневри. Цей прийом може спрацювати під час прогулянки пішки.

Відійдіть убік і огляньтеся. Фіксуйте прикмети людей та помітні особливості автомобілів, які слідують за вами. Якщо ви їдете в автомобілі, постарайтеся запам’ятати реєстраційні номери машин, які їдуть за вами. Зробіть це кілька разів для того, щоб визначити, хто постійно слідує за вами. Пам’ятайте, що спостереження може вестись паралельно кількома бригадами паралельними маршрутами та з використанням радіозв’язку. Одна і та ж людина або автомобіль не постійно повертатимуть за вами, але врешті-решт вони знову з’являться. Якщо ви вирахували один “хвіст” – це ще не означає, що ви визначили всіх.

Частіше змінюйте напрямок руху

Таким чином, ви зможете визначити кілька хвостів. Зближуйтеся з ними, фіксуйте їх прикмети та інші важливі деталі. При цьому ваші переслідувачі зрозуміють, що ви їх виявили і будуть змушені змінити бригаду. Будьте напоготові!

Зупиняйтесь біля вітрин магазинів. Якщо ви йдете пішки, це дає можливість, розглядаючи вітрину, виявити «хвіст».

Увійдіть у будинок і різко зупиніться. Ваш переслідувач зможе зупинитися лише зіштовхнувшись з Вами.

Киньте щось на підлогу або на тротуар. Ваш переслідувач обов’язково зупиниться, щоби підібрати цей предмет.

Сідайте в метро чи автобус в останню хвилину

Якщо ви йдете в компанії з іншою людиною, нехай він чи вона зупиниться або піде назад. Так можна перевірити, чи переслідує вас хтось.

Перевіряйте аматорський радіодіапазон та інші радіочастоти. Періодично переглядайте ефір радіостанцій у КВ та УКХ – ви можете почути багато цікавого.

Змініть свою зовнішність. Швидко увійдіть в магазин і купіть одяг, який змінить вашу зовнішність. Ви зможете вислизнути з магазину і змішатися з натовпом пішоходів, залишивши вашого переслідувача позаду.

Використовуйте ліфт. Якщо ви знаходитесь у великому місті, увійдіть до ліфту висотної будівлі. Вийдіть на будь-якому поверсі і на першому ж ліфті спустіться вниз, в хол будівлі. Змініть одяг, надягніть окуляри або якось змініть свою зовнішність. Вам, ймовірно, вдасться обдурити вашого переслідувача, якщо він перебуває в холі.

Якщо “хвіст” вас втратив, майте на увазі, що він може спробувати знову відшукати вас – біля вашого будинку, на роботі або спробує вам зателефонувати. Тому будьте готові почути щось на кшталт: «Вибачте, я не туди потрапив».

Самовдосконалення. Без постійної практики вам буде важко обдурити досвідченого переслідувача.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.